Windows 10 bude vypadat jinak. Dostane novou tapetu a světlý motiv

8
Windows 10
Windows 10
-
Zdroj: Microsoft

Microsoft včera do insiderského Fast ringu poslal nové sestavení Windows 10. Sestavení 18282 („19H1“) přináší oproti poslední verzi 18277 dost novinek. Podrobně o nich po vyzkoušení napíše Petr příští týden. V rychlosti se ale podíváme na tu největší nebo spíš nejviditelnější změnu.

Redmondští upraví vzhled systému. Nemusíte se bát žádných veletočů, vše zůstane na svém místě. Přibude však nový světlý režim. Ten už v systému funguje, ale mění jen to, jestli jak budou vypadat aplikace. Nabídka Start, hlavní panel nebo centrum akcí zůstávají tmavé. V novém režimu budou světlé i tyto prvky, viz screenshot níže.

Ve Windows 10 19H1 bude světlý Start i hlavní panel
Ve Windows 10 19H1 bude světlý Start i hlavní panel

Stávajícím uživatelům se nic měnit nebude, kompletně světlý režim je volitelný. Microsoft totiž rozdělil nastavení režimů pro aplikace a systém. Každý si tak může zvolit všechno tmavé, všechno světlé nebo hybridní režim. K tomu zůstává možnost zvolit si akcentovanou barvu nebo průsvitnost.

Nový přepínač motivů Windows 19H1
Nový přepínač motivů

Firma přiznává, že novinka zatím nebude stoprocentně vyladěná. Problémy mohou způsobit například ikonky na hlavním panelu. OneDrive má zatím jen bílou variantu a na světlém podkladu bude špatně vidět. Totéž ale jistě bude platit pro ikonky aplikací třetích stran (namátkou třeba Dropbox).

Recenze: Windows 10 October 2018 Update: zlepšováky pro každý den

Se světlým režimem se pojí i nová bledší tapeta, kterou můžete vidět na prvním screenshotu. Pokud ji chcete už teď, stáhnout ji můžete z WallpaperHubu.

Windows 10 bude vypadat jinak. Dostane novou tapetu a světlý motiv
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 21 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Microsoft by spíš, místo světlého motivu, měl přepracovat ten tmavý. Všichni pochopili, že sytá černá brava je na velké plochy nevhodná, jen micorosft ji musí použítva jako barvu pozadí. Ta světlejší barva, kterou používá jako pozadí panelu by byla mnohem vhodnější.

  2. Ty z toho dělají vědu. Spíš by mohli sjednotit design. Jen vymýšlí další slepence. Nastavení je průhledné, ovládací panely zůstaly při starém, průzkumník je neprůhledný, nabídky světlé i když mám tmavé téma. Nic se nezměnilo. Kolik desítek tisíc lidí na tohle zaměstnávají, kolik zdrojů na to mají…

  3. No vida, v Redmondu pochopili, na co je potřeba upnout své síly.

    Poslední aktualizace mazala uživatelská data a ponižovala verzi systému, takže napneme své síly a … změníme design :-D. Tak aspoň to bude líp vypadat, když už to nejde používat. S tím světlým designem se bude nadávat s méně černými a více světlými myšlenkami :-D.

    Ale tak nic nového. Když člověk potřebuje něco rozumně nastavit ve Wordu, tak musí utéct z nepřehledných moderních ribbonů k dialogům, které tam jsou spolu s chybami od dob Windows 95, protože tehdy ještě bylo hlavním cílem, aby aplikace něco uměla a ne aby hezky vypadala…