Mnoho chyb opraveno, přistupovat už můžete i k souborům v Linuxu [Windows Insider]

Microsoftu se ve Windows 10 Insider Preview build 18342 podařilo vyřešit mnoho problémů, několik nepříjemných ale na seznamu zůstává. Vývojový tým přidal jednu funkční novinku, která se týká souborů v linuxovém subsystému.

0

Jestliže jste v minulém týdnu čekali na nové testovací sestavení ve Fast ringu, čekali jste marně. Tentokrát se ale nové vydání vyprodukovat podařilo. Windows 10 Insider Preview build 18342 z vývojové větve „19H1“ přináší velmi mnoho oprav.

Teprve toto sestavení ukazuje, že se blížíme do finále – seznam známých problémů se totiž příjemně zkrátil, ačkoli zbývající přetrvávající problémy mnohdy nejsou banální, právě naopak:

  • Spuštění hry využívající ochranu proti podvádění může vést k pádu systému.
  • Zvukové karty Creative X-Fi nefungují správně. Microsoft problémy řeší v kooperaci s výrobcem.
  • Noční osvětlení může být stále nespolehlivé.
  • Pokud použijete funkci pro obnovu zařízení do továrního nastavení a vyberete možnost zachování osobních souborů na zařízení, na němž je aktivní rezervované úložiště, budete muset vyvolat jeden restart navíc, aby rezervované úložiště správně fungovalo.
  • Některé čtečky paměťových karet od Realteku nefungují správně.
  • V prostředí Windows Sandbox může spadnout Nastavení, pakliže se pokusíte přejít do nastavení Předčítání.
  • Barva ukazatele myši může být nesprávně přepnuta na bílou, když se odhlásíte a znovu přihlásíte.
  • Zřejmě mají potíže s fungováním mnohé pro Čínu upravené hry.

Kdo Windows 10 build 18342 nezíská?

Přes pozitivní začátek je potřeba dodat, že sestavení 18342 nezíská každé zařízení. Kvůli potížím s režimem Connected Standby jsou diskvalifikovány počítače s procesory Intel64 Family 6 Model 142Intel64 Family 6 Model 158, což odpovídá některým procesorům Intel i7. Patří k nim i ten váš? Zkontrolujete si to můžete ve Správci zařízení, kde ve vlastnostech procesoru na kartě Podrobnosti v nabídce vyhledejte ID hardwaru.

Novinky v sestavení 18342

Microsoft děkuje všem, kteří vyzkoušeli blíže nespecifikovanou herní technologii a nabádá k otestování State of Decay s rodičovským zámkem, zkusili ji odinstalovat a znovu nainstalovat apod. Připomínám, že dočasně teď v rámci testu hru můžete hrát zdarma. Další testovací scénáře a informace hledejte na blogu Windows Experience.

Pro někoho bude zajímavější, že integrace Linuxu postoupila na vyšší úroveň. Teď už můžete procházet soubory v linuxovém subsystému. Více informací k této funkci najdete na blogu Windows Command Line Tools For Developers.

Mnoho chyb opraveno, přistupovat už můžete i k souborům v Linuxu [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.69%) 26 hlasů