Vyhledávání v Průzkumníku je dynamičtější. Zobrazuje průběžné výsledky [Windows Insider]

Ve Windows 10 Insider Preview build 18894 začal Průzkumník používat Windows Search. Vyhledávání se díky tomu mění k lepšímu.

0

Dosud platilo, že vývoj Windows 10 „20H1“ nebyl tak daleko, abychom se už mohli těšit z hmatatelných novinek. V tom se ale poslední dvě vydání aspoň trochu liší. Dne 8. května vyšel Windows 10 Insider Preview build 18894 a dva dny poté Windows 10 Insider Preview build 18895, který ale pouze opravil chybu, kvůli které nefungovala aplikace Váš telefon.

Testovací vydání najdete ve Fast ringu. Co tedy sestavení 18894 přineslo nad rámec oprav? Průzkumník dostal do vínku nové vyhledávání. Na pohled se tolik nezměnilo, důležitá je ale technologie pod kapotou. Správce souborů teď využívá Windows Search. To se projevuje mj. tak, že při psaní rovnou vidíte průběžné a dynamicky se měnící výsledky vyhledávání.

Klepnutím rovnou otevřete danou položku. Podle Microsoftu uvedená technologie ve srovnání rovněž vychází lépe při prohledávání OneDrivu, ovšem za předpokladu, že používáte indexaci. Při klepnutí do pole pro vyhledávání rovnou vidíte historii dotazů. Ve výchozím stavu je pak pole širší, ačkoli velikost vždycky upravíte zručně, chcete-li. V poli místo lupy na konci sedí výraznější modré tlačítko pro potvrzení vyhledávacího dotazu.

Od Windows 10 Insider Preview build 18894 vyhledávání v Průzkumníku využívá technologii Windows Search

Nový typ vyhledávání Microsoft distribuuje postupně, takže pokud se na vás hned nedostane, vyčkejte. Dále nová vydání Windows 10 Insider Preview opravují řadu chyb. Přehled spolu se známými problémy hledejte na blogu Windows Experience. Poslední poznámka směřuje k sestavení 18895. To není dostupné v určitých edicích. Týká se to také české jazykové mutace 64bitové edice Windows 10 Home.

Zdroj: Windows Experience Blog

Vyhledávání v Průzkumníku je dynamičtější. Zobrazuje průběžné výsledky [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 6 hlasů