Zlepšuje se ovládání zrakem a správa oznámení [Windows Insider]

Pár novinek v programu Windows Insider.

0

Před několika dny vývojový tým do Fast ringu uvolnil Windows 10 Insider Preview build 18932. Co je nového? Microsoft se stále pere s oznámeními. Dle zpětné vazby není mnoha lidem zřejmé, jak si přizpůsobit jejich nastavení.

Nově proto můžete vypínat oznámení pro danou aplikaci pomocí kontextové nabídky, když se oznámení objeví. Přímo přes tento proužek také rovnou přejdete do nastavení oznámení dané aplikace. Do příslušné sekce v Nastavení vede přidaný odkaz do Centra akcí v jeho pravém horním rohu. V Nastavení některé předvolby ilustrují obrázky, dále zde paušálně vypnete zvuky všech oznámení.

Seznam všech aplikací, které podporují zobrazování oznámení, seřadíte podle toho, jak kdy naposledy aplikace nějaké oznámení zobrazily. Tolik k notifikacím. Jen pozor, Microsoft se rozhodl, že jmenované změny si neosahají hned všichni.

Lepší ovládání zrakem

Windows se kontinuálně zlepšuje v otázkách přístupnosti různým uživatelským skupinám. Tentokrát se Microsoft zaměřil na ty, kdo ovládají svůj počítač zrakem. Integrován byl do systému nový prvek pro přesnější simulaci funkcí myši. Je tak možné očima provádět akce jako přímé přetažení položky do jiného umístění. To lze navíc kombinovat se stisky kláves Shift a Ctrl.

Nové možnosti oznámení (foto: Microsoft)

Dále můžete sledovat video v celoobrazovkovém režimu, aniž by došlo k přerušení, přidána byla další možnost, jak zrakem „klepat“ na tlačítka. Microsoft i zlepšuje podporu pro vývoj aplikací s tímto typem ovládání. Ovládání zrakem obsahuje pár nových předvoleb. Tolik ke hlavním novinkám, více se případně dočtete na blogu Windows Experience.

Pouze mějte na paměti, že Microsoft překopává synchronizační systém, v důsledku čehož aktuálně nemusí být všechny položky nastavení Windows synchronizovány. Spolu s Windows 10 Insider Preview build 18932 byly představeny určité novinky pro řešení Váš telefon, které si rozebereme samostatně.

Zdroj: Windows Experience Blog

Zlepšuje se ovládání zrakem a správa oznámení [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas