Omylem zveřejněné sestavení ukázalo novou nabídku Start. Zřejmě pro Windows Lite

Pro odlehčený systém odlehčená nabídka Start?

2

Formálně posledním zástupcem vývojových verzí Desítek – specificky řady „20H1“ – je Windows 10 Insider Preview build 18941 z 18. července 2019. Zajímavý nebyl, takže jsem se mu samostatně ani nevěnoval. Během včerejška jste ale minimálně ve Fast ringu mohli získat další vydání. Microsoft šíři distribuce nespecifikuje, Brad Sams si ale všiml, že se sestavení objevilo také ve Slow ringu.

Jak se později ukázalo, sestavení 18947 se na veřejnost dostat nemělo a na krátký čas bylo zveřejněno omylem. Microsoft to uvedl na Twitteru. Pokud jste měli to „štěstí“, že se vám nainstalovalo, můžete se vrátit zpátky k předchozímu vydání. Neveřejná vydání mohou být méně stabilní, Microsoft k veřejnému testování vybírá software, který je přiměřeně stabilní, byť se s chybami počítá. Sestavení 18947 je navíc platné jen do 1. srpna.

To sice není příliš zajímavé samo o sobě, v systému nicméně někteří objevili novou nabídku Start. Osobně se mi ji vyvolat nepodařilo, ale snímků už na síti najdete dost. Chce Microsoft změnit stávající podobu Startu na nabídku, kde aktivní dlaždice nefigurují, jak obrázky naznačují? Paul Thurrott tvrdí, že tato nabídka je připravována pro Windows Lite.

Rafael Rivera objevil také něco, co platí za velmi raný zárodek Centra akcí pro Windows Lite. Neznamená to tedy, že nové prvky nahradí ty stávající. Dále se v uvedeném sestavení v nabídce pro výběr emoji (Win+[tečka]) objevila sekce pro vyhledávání GIFů.

Zdroj: Windows Insider na Twitteru | Thurrott.com

Omylem zveřejněné sestavení ukázalo novou nabídku Start. Zřejmě pro Windows Lite
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE