Windows Insider: párování skrze oznámení a volitelné aktualizace na jednom místě

Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview build 18985, který přináší primárně dvě novinky. Zjednodušuje proces párování zařízení komunikujících přes Bluetooth a přidává přehled volitelných aktualizací, na kterém najdete i ovladače.

1

Před pár dny se ve Fast ringu objevil další zástupce řady „20H1“. Windows 10 Insider Preview build 18985 se na zoubek podíval párování zařízení využívajících bezdrátovou technologii Bluetooth. Aktuálně platí, že pokud chcete párování provést, musíte v drtivé většině případů otevřít příslušnou sekci v Nastavení.

Velmi omezený počet modelů produktů bylo možné od verze 1803 párovat prostřednictvím oznámení. Čerstvé testovací vydání Windows 10 pak tento uživatelský zážitek rozšiřuje na všechny scénáře. Vždycky, když systém detekuje zařízení v režimu pro párování, možnost spárování vám nabídne prostřednictvím oznámení. Proces byl dále zjednodušen, takže se ukáže o jedno oznámení méně.

V prvním oznámení pak najdete tlačítko pro odmítnutí nabízené akce. Pokud je to možné, Windows 10 v oznámení zobrazí název a kategorii zařízení, které je možné spárovat. Prozatím ale si předělané párování zkusí jen polovina uživatelů a uživatelek Windows 10 „20H1“ Insider Preview.

Párování bude probíhat vždycky prostřednictvím oznámení. Chození do Nastavení tak odpadne (animace: Microsoft)

Volitelné aktualizace na jednom místě

Dále se mění přístup k volitelným aktualizacím. Když jste otevřeli Windows Update ve Windows 7 a byly k dispozici nové aktualizace, volitelné aktualizace jste našli v samostatné sekci. Desítky nic takového nenabízí. Aktualizace, které nemusíte povinně instalovat, se aktuálně zobrazují na hlavní stránce služby Windows Update. Microsoft se pokouší situaci zlepšit.

Do služby Windows Update přidává samostatnou sekci s volitelnými aktualizacemi. Najdete v ní nejen aktualizace pro Windows 10, což mohou být jak nové hlavní verze Windows, tak opravné balíčky bez záplat, jež vychází v období mezi záplatovacími úterky, ale také dostupné novější verze ovladačů. Ovladače ve službě Windows Update nebyly k nalezení vůbec, aktualizovat jste je mohli přes Správce zařízení. Jen pozor, nabízeny mohou být starší ovladače – a ty se vám nepovede nainstalovat, pokud to zkusíte. Oprava je na cestě.

S novým rozhraním se nemění nic na tom, jak jsou ovladače a aktualizace stahovány a instalovány automaticky Windows Updatem, jen teď máte možnost ručně instalovat novější verze sami, pokud jsou k dispozici (a Windows Update sám k okamžité aktualizaci nevidí důvod). Tolik k Windows 10 Insider Preview build 18985. Kompletní přehled známých problémů a opravených chyb najdete na blogu Windows Experience.

Zdroj: Windows Experience Blog

Windows Insider: párování skrze oznámení a volitelné aktualizace na jednom místě
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů

1 komentář