Nainstalujte nejnovější testovací vydání Windows 10, lákal omylem Microsoft běžné lidi

Oznámení se objevilo i tam, kde nemělo.

0
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ačkoli Microsoft ve srovnání s dřívějšími verzemi vyvíjí Windows 10 ve zkráceném cyklu již tři roky, proces stále není dokonalý. Některá vydání provázela řada problémů, přičemž častým terčem kritiky je problematický odklad upgradu. V edici Home se mu konvenčními prostředky vyhnout nedá, edice Pro a vyšší naproti tomu odklad nabízí, takže můžete vyčkat na stabilním vydání, než Microsoft vyřeší největší problémy s novými Desítkami.

Bohužel ani po zvolení odkladu o vámi určenou dobu nejste v suchu. Několikrát se už stalo, že Microsoft omylem upgradoval i část těchto počítačů. Tentokrát se některým lidem ve stabilní edici Windows 10 stalo, že se jim ukázala výzva k upgradu na Windows 10 Insider Preview build 17751. Což by bylo v pořádku, kdyby se dotyční účastnili programu Windows Insider.

Špatně zacílené oznámení

Toto oznámení se samozřejmě mělo objevit pouze „insiderské“ komunitě, aby ji Microsoft motivoval k neodkládání upgradu. Někteří si ale na Twitteru začali stěžovat, že ačkoli se programu Windows Insider neúčastní, oznámení se je zaskočilo, jak upozornil Mehedi Hassan. (Viz např. odpovědi na příspěvek od Zaca Bowdena.)

Brandon LeBlanc, jeden z vedoucích týmu Windows Insider, na Twitteru reagoval, že takové oznámení by se „běžným lidem“ zobrazovat nemělo. Později LeBlanc uvedl, že problém nebyl příliš rozšířený a že se ho podařilo zastavit. Oznámení samo o sobě se naštěstí nerovná upgradu. LeBlanc potvrdil, že pokud někdo omylem klepnul na tlačítko pro instalaci, nic se nestalo, pokud tedy počítač nebyl opravdu zapojený do programu Insider.

Představte si ten nepořádek, aby se běžným lidem začala stahovat ještě nehotová verze Windows.  Dopadlo to dobře, ale nejedná se o přesvědčivý signál o tom, že by měl Microsoft své aktualizační mechanismy pod kontrolou (více než dříve).

Nainstalujte nejnovější testovací vydání Windows 10, lákal omylem Microsoft běžné lidi
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů