Windows 10 získal malé opravné balíčky. Aktualizace pro Windows 7 a 8.1 byly staženy

Microsoft prozatím situaci s nevydařenými aktualizacemi napravit nezvládá.

6
Výchozí tapeta z Windows 7 (Originální foto: Microsoft)
Výchozí tapeta z Windows 7 (Originální foto: Microsoft)

Možná si vzpomenete, že poslední záplatovací úterý se nevydařilo. Vydané aktualizace pro některé verze Windows 10 jsou spojeny s několika významnějšími známými problémy, přičemž více postiženy byly firmy. Některé počítače např. přestaly správně startovat. Před pár dny Microsoft v předvoji před listopadovým záplatovacím úterým vydal aktualizace další.

První zajímavou věcí je, že aktualizace vydané pro Windows 7 a Windows 8.1 byly brzy po vydání zase staženy, jak si všiml Martin Brinkman. Důvod stažené neznáme, jednalo se o balíčky KB4052234 a KB4052233. Lze se dovtípit, že s nimi nastaly výrazné technické problémy, nic bližšího bohužel nevíme.

Aktualizace pro Windows 10 ze 2. listopadu

Zůstaly k dispozici aktualizace pro Windows 10, Microsoft jen žádnou nevydal pro úplně nejčerstvější vydání, tj. verze 1709. Zbývají následující balíčky:

 • aktualizace KB4049370 pro Windows 10 v1703 (zvedá číslo sestavení na 15063.675),
 • aktualizace KB4052231 pro Windows 10 v1607 (zvedá číslo sestavení na 14393.1797),
 • aktualizace KB4052232 pro Windows 10 v1511 (zvedá číslo sestavení na 10586.1177).

Další zvláštností je, že oprav přináší minimum – každá vlastně jen řeší jeden konkrétní problém. KB4049370 napravuje potíže s instalací jedné z minulých aktualizací, po které se některé Surface Laptopy potýkaly s potížemi při spouštění. Zbylé dvě aktualizace pak opravují chování aplikací postavených na Microsoft JET Database Enginu při otevírání tabulky ve formátu XLS.

Počtu úprav odpovídá číslování. Je ale také pravda, že se jedná o druhou várku aktualizací vydaných po říjnovém záplatovací úterý. Tato první vlna byla (ale jen pro některé verze Desítek) uvolněna 17. října, tj. v den, kdy rovněž vyšel Windows 10 Fall Creators Update. Microsoft u posledních aktualizací stále uvádí několik známých potíží. Čerstvé listopadové aktualizace nenaznačují, že by firma začala situaci lépe zvládat. Uvidíme, jak se budou chovat aktualizace, které zařízení s Windows získají 14. listopadu.

Windows 10 získal malé opravné balíčky. Aktualizace pro Windows 7 a 8.1 byly staženy

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  • Tam žádný velký cvrkot nebude. Oni už se nějaky ten pátek ani nesnaží skrývat že zákazník je to poslední co je zajímá, takže dost těžko očekávat nějaký cvrkot když se na OTK objeví aušus 😂 Jediný kdo se musí trošku hýbat jsou brigoši na stěžovacím call centru, ale ti jenom zopakuji předdefinované fráze, odbouchaji si svejch „osm“ a jdou domů, takže taky flejda …

   • Nejsmutnejsi na tom je, ze dojud budou Mrkvosoftu stoupad zisky, neboli dokud budou akcionari spokojeni, nic se nezmeni. Smutna realita dnesnich dnu je, ze dokud to sype sere pes. Kvalita, uzivatel, dobre jmeno a podobne pusobi v dnesni dobe jako vyhynuly brontosauri.
    Akoratbje mi lito zdejsich a jinych mrkvosoftich fandu, kteri maji pocit, ze nejaky mekosoft zajimaji…

  • Pracoval jsem u velké státní organizace (smích?) a znali MS. Takže záplaty se nejdříve zkoušely na test-kompech. Pak se vyhodnotily odezvy ve fórech týkajících se MS-Windows. Teprve potom bylo uvolněno lokální záplatování z vlastního serveru.