Nová kódová jména pro Windows. Místo „19H2“ nás čeká Vanadium

Změna schématu volby kódových jmen jednotlivých vydání Windows 10 odráží strukturu, do níž byl umístěn tým kolem operačního systému.

1
Ilustrační foto
Ilustrační foto
-
Zdroj: 41330 / Pixabay | upravil: Petr Urban

Dochází k další změně výběru kódových názvů pro jednotlivé hlavní verze Windows. Jen připomínám, že první dvě verze Desítek se nazývaly Threshold. Pak jsme dostali pět Redstonů a chystané jarní vydání oproti bylo pojmenováno úplně jiným způsobem. „19H1“ měl být název maximálně nudný, současně však velice účelný. To platilo pro celé schéma.

Je přitom třeba stále myslet na to, že kódová označení jsou určena pro interní potřebu, přestože se s nimi díky únikům setkáme i my. Jenže nově zvolené pojmenovávací schéma nevydrží dlouho. Jak zjistila Mary Jo Foley, přespříští vydání půjde zase jiným směrem. Nevrátíme se přitom k předmětům z Minecraftu.

Podzimní vydání pro příští rok ponese název Vanadium (vanad). Proč? Po jarní reorganizaci Microsoftu byl tým pracující na technologických aspektech Windows přesunut do skupiny kolem cloudové služby Azure, kterou vede Scott Guthrie. Tito lidé jsou zvyklí používat názvy prvků z periodické tabulky, což se nevyhnutelně dotklo také Windows.

Redstone je prvek v Minecraftu
Redstone je prvek v Minecraftu

Chrom v roce 2020?

Na Titanium nedošlo, protože tým kolem Windows už měl zažitý název 19H1. připomínám, že verze s kódovým označením 19H1 se původně měla nazývat Redstone 6. Místo toho tedy dojde na vanad. Pokud se cloudová divize bude držet dosavadních konvencí, v roce 2020 nás jako první čeká pro změnu Chromium (chrom).

Protože to by se ale pletlo s jistým prohlížečem od jisté konkurenční firmy, bude zřejmě použit smyšlený prvek, a sice Vibranium, podotýká Foley. Z Vibrania se skládá např. štít Kapitána Ameriky, ale také z části oblek Black Panthera. Ve Wakandě, jeho domovské zemi, se prvek přirozeně vyskytuje v přírodě. Microsoft spekulace o kódových označeních nekomentuje.

Nová kódová jména pro Windows. Místo „19H2“ nás čeká Vanadium
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 17 hlasů

1 komentář