Opět se můžete přihlásit ke kanálu Skip ahead, zatímco Fast ring získal servisní aktualizaci

Ale pozor, kapacita aktualizačního kanálu Skip ahead je jako vždycky omezená.

0
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider
-
Zdroj: Microsoft

Zatím poslední plnohodnotné vydání Windows 10 Insider Preview bylo uvolněno před dvěma týdny. Sestavení 17713, jež nečekaně nabídlo nové funkce v Poznámkovém bloku, bylo na rozdíl od těch přecházejících uvolněno jen pro Fast ring. Redmondští vyslali jasný signál o tom, že kanál Skip ahead podstupuje přípravy na příjem sestavení z další vývojové větve – vývoj Redstonu 5 se totiž blíží ke konci.

Proto všichni ti, kdo byli ke kanálu Skip ahead připojeni, kanál nedobrovolně opustili. A v pondělí firma oznámila, že je možné se k němu zase přihlásit. První sestavení z nové vývojové větve (RS_PRERELEASE) ještě uvolněno nebylo, zatím jde jen o nábor z masy nadšenkyň a nadšenců. Kapacita kanálu je opět omezená, takže v určitém bodě se už do něj neprotlačíte.

Mezitím ti, kdo setrvávají ve Fast ringu (nyní vývojová větev RS5_RELEASE), před dalším plnohodnotným sestavením získávají aspoň malou náplast v podobě kumulativní aktualizace. I ta byla vydána v pondělí a Microsoft se v jejím případě nechlubí žádnými opravami. Možná žádné neobsahuje, eventuálně se jedná jen o drobnosti.

Důvod existence této aktualizace nicméně stejně primárně spočívá v otestování aktualizačního mechanismu předtím, než bude sestavení 17713 posláno do obecně jen slabě využívaného Slow ringu. Aktualizace, jež číslo sestavení systému zvedá na 17713.1002, nicméně přináší jeden nový známý problém. Po instalaci totiž přestane pracovat Windows Defender Application Guard.

Kanál Skip ahead se opět na krátko otevřel
Kanál Skip ahead se opět na krátko otevřel
Ohodnoťte tento článek!