Xbox Scarlett už je na světě. Prý přijde i levnější alternativa

0

Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu, ve středu trochu poškádlil Twitter. Napsal, že si domů přinesl Project Scarlett, zapojil nový ovladač Elite 2 a už na něm hraje. Rok 2020 prý podle něj bude úžasný. Potvrdil tím hned dvě věci.

Jednak zpětnou kompatibilitu s hardwarem i současnými hrami (to už jsme ale věděli) a jednak to, že prototyp nové generace Xboxu už je ve funkčním stavu. Jako by tím reagoval na týden starý tweet Toma Warrena. Redaktor The Verge specializující se na zprávy týkající se Microsoftu totiž prohlásil, že devkity Scarlettu na rozdíl od PS5 zatím nikdo nemá. Microsoft – zdá se – nechce nechat nic náhodě a do poslední chvíle ladí hardwarové detaily, aby držel krok právě s PS5. O tom ostatně mluvil i sám Spencer na X019, start nové konzole nechtějí podcenit tak jako minule.

Nového Xboxu se týká i další zpráva. Zdroje Jasona Schreiera z Kotaku tvrdí, že Microsoft stále chystá i levnější variantu Scarlettu. O tom se spekulovalo již před rokem, že nový Xbox se rovnou vyvíjí ve dvou variantách Lockhart a Anaconda. Lockhart by měla být levnější a očesanější, ale Microsoft zprávu popřel s tím, že připravuje pouze jednu konzoli.

Údajné specifikace nových Xboxů a PlayStationů, leak z ledna 2019
Xbox One X „Xbox One S2“ Lockhart „Xbox One X2“ Anaconda PS4 Pro „PS5“
CPU 8 jader Jaguar 8 jader Zen 2 8 jader Zen 2 8 jader Jaguar 8 jader Zen 2
GPU AMD Polaris (6 TFLOPS) AMD Navi (4+ TFLOPS) AMD Navi (12+ TFLOPS) AMD Polaris (4,2 TFLOPS) AMD Navi (8+ TFLOPS)
(V)RAM 12 GB GDDR5 12 GB GDDR6 16 GB GDDR6 8 GB GDDR5 + 1 GB DDR3 12 GB GDDR6
úložiště 1 TB HDD 1 TB NVMe SSD 1 TB NVMe SSD 1 TB HDD 1 TB SSD
cena 399 dolarů 249 dolarů 499 dolarů 399 dolarů 399 dolarů

Podle Schreiera bude Lockhart po grafické stránce výkonnostně srovnatelný s PS4 Pro, nabídne ale SSD a rychlejší procesor, který pomůže udržet stabilnější framerate. Microsoft údajně konzoli připravuje tak, aby zvládala hry renderovat v rozlišení 1440p při 60 fps, u Anacondy to bude rovnou 4K. Lockhart navíc nebude obsahovat Blu-ray mechaniku, ale spolehne se čistě na digitální distribuci. To už si v Redmondu vyzkoušeli na letošní speciální edici Xboxu One S.

Scarlett poběží na nových čipech od AMD, tedy procesoru architektury Zen 2 a grafice Navi. Konzole bude využívat paměti typu GDDR6 a poprvé i superrychlé SSD. Microsoft také potvrdil, že nový Xbox bude mít hardwarově akcelerovaný ray tracing. Konzole dorazí na Vánoce 2020 stejně jako PS5.

Xbox Scarlett už je na světě. Prý přijde i levnější alternativa
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 9 hlas/ů