Google slibuje nejlepší hudební aplikaci. Postavil ji na YouTubu

4
YouTube Music
YouTube Music

V Mountain View pořád neví, jak prodávat hudbu. Nikdy se nepochlubili, kolik předplatitelů má jejich Google Music. Microsoft to už se streamováním muziky vzdal, protože trh si rozdělily Spotify a Apple. Google zatím ručník do ringu nehodil, místo toho vytvořil další hudební službu, která si vyžává vaši pozornost… a peníze.

Jmenuje se YouTube Music a je to něco jiného než YouTube, YouTube Red, YouTube Premium nebo dokonce YouTube Music Key. Jde o novou aplikaci a webový přehrávač určený k poslechu hudby. Propojí hudební katalog, který je dostupný i v Googlu Musicu, s obsahem na YouTubu. U oblíbených písniček nebo interpretů najdete audio podobu, videoklipy, ale také různé fanouškovské remixy, covery, záznamy z koncertů apod.

Aplikace YouTube Music
Aplikace YouTube Music

Stejně jako Google Music bude nabízet hudbu podle denní nálady, aktivity nebo místa. Firma slibuje také nejlepší vyhledávač, který najde skladby i podle kousků textu či hrubého popisu.

YouTube Music startuje 22. května v USA, Austrálii, Novém Zélandu, Mexiku a Jižní Koreji. V následujících týdnech se rozšíří do dalších 14 (především evropských) zemí, ale Česko na seznamu chybí. Služba bude dostupná i zdarma, ale omezeně. Až YouTube Music Premium za 10 dolarů měsíčně vás zbaví reklam, umožní hudbu stahovat pro offline poslech a hlavně poslouchat i s aplikací na pozadí.

Kromě toho Google uvádí ještě novou službu YouTube Premium. Nahrazuje YouTube Red, stojí 12 dolarů a má v sobě i YouTube Music Premium. Za jednu cenu se tak uživatelé zbaví veškeré reklamy, dostanou offline režim, možnost pouštět videa na pozadí, a kromě toho ještě některé exkluzivní seriály YouTube Originals. Ani YouTube Premium se do Česka zatím nechystá.

Co je co?

Google v tom má velký nepořádek, takže přikládáme slovníček.

  • YouTube: služba pro hostování libovolných videí
  • YouTube Music Key: První pokus Googlu zpoplatnit YouTube. Nakonec se z něj stal YouTube Red.
  • YouTube Red: Placený YouTube (10 dolarů), který vás zbaví reklam, umožní videa stahovat a sledovat na pozadí. Obsahuje exkluzivní obsah nedostupný v bezplatném YouTubu.
  • YouTube Music: Chystaná bezplatná hudební služba.
  • YouTube Music Premium: Nová hudební služba za 10 dolarů měsíčně, bez reklam, s offline a poslechem na pozadí.
  • YouTube Premium: Nahrazuje Red a spojuje jej s Music Premium. Stojí 12 dolarů.
  • Google Music: Placená hudební služba zapojená do ekosystému Google Play. Kromě oficiálního hudebního katalogu nabízí cloudové úložiště pro uložení až 50 000 vašich písniček. Zůstane funkční i po spuštění YouTube Music Premium. Možná ale jen dočasně, dokud novinka nebude dostupná ve všech zemích.
Google slibuje nejlepší hudební aplikaci. Postavil ji na YouTubu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.08%) 13 hlasů

4 KOMENTÁŘE