YouTubeři budou šortovat. Google spouští konkurenci TikToku

1
YouTube Shorts
YouTube Shorts
-
Zdroj: Cnews.cz

TikTok je nejrychleji rostoucí sítí. Sdílení krátkých často infantilních videí baví zejména mladé uživatele. I když s tím začal kdysi Snapchat a postupně jeho funkce okopírovali téměř všichni, teprve nyní spouští krátká videa Google na své službě YouTube.

Google připravoval službu téměř rok, poprvé o ní informace prosákly loni v dubnu. YouTube má výhody ve své široké uživatelské základně i v již existujících smlouvách s vydavateli. Písničky jsou totiž součástí řady „kreativních“ uživatelských klipů.

YouTube dnes začal službu s názvem Shorts postupně spouštět. Zatím v beta verzi a jen pro některé uživatele ve Spojených státech a Indii, později se ale dostane do celého světa. Vyzkoušet jej ale můžete instalací aplikace přes soubor APK.

Vertikální video může mít 60 sekund a vytvoříte jej přímo v aplikaci YouTube. Mezi nabídku na nahrání hotového videa nebo spuštění živého vysílání přibyla možnost vytvoření videa Short. Funkcí pro následné úpravy není tolik jako v TikToku, ale stále jde o betu.

zdroj: youtube via androidpolice

YouTubeři budou šortovat. Google spouští konkurenci TikToku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

1 komentář

  1. dalsi z tisice prikladu kdy korporaty proste nedokazi vymyslet nazev sluzby a pritom chytlava zkratka dela opravdu hodne z celkoveho uspechu a pro budoucnost sluzby … meli to odnekud koupit jako v pripade Youtube

    „bez se podivat, klip mam na Shorts“ .. proste onicem jak pro cechy tak pro amiky a odkazuje to spise na uplne jiny druh sortimentu 🙂