Češi vyrobili nejhloupější mobil. Má jen 16 gramů a chybí mu displej

9

Maximální jednoduchost nemusí být v případě mobilů jen slabinou. Česká firma Zoxcall se zabývá vývojem mobilů, které „nic neumí“, což naopak vydává za jejich přednost. Mají totiž sloužit jako doplněk k smartphonům. Její novinka s názvem FF+ je prvním modelem s vyměnitelnou SIM kartou (formát nano) a možností zvolit si libovolného operátora. Předchozí modely FF a T4 měly integrovanou eSIM vázanou na vybrané operátory.

Zoxcall FF+ je o chlup menší než kreditní karta. Půdorys má 82 × 46 mm, v pase byste naměřili 3,5 mm. Celé zařízení váží jen 16 gramů. Dieta se samozřejmě projevila na výbavě. Marně byste hledali displej, telefon má pouze 12 signalizačních diod a stejný počet tlačítek. Tím zároveň přišel i o největšího žrouta energie, takže stačilo integrovat jen prťavý 140mAh akumulátor. Větší mají i chytré hodinky. Výdrž v pohotovosti je prý až 24 hodin, při hovoru vydrží 75 minut.

TIP: ČOI zkontrolovala nabíječky pro mobily. Dvě třetiny z nich měly problémy

Víc než na volání FF+ stejně není. Uvnitř se nachází GSM modem a jedinými funkcemi jsou hovory a SMS. Čísla lze vyťukat na klávesnici, případně si lze na počítači (po připojení k USB) nastavit rychlé předvolby. V dodávaném programu lze navolit i předpřipravené SMS. Ručně totiž žádnou nenapíšete a FF+ vám zprávy navíc nijak nepřečte.

TIP: Klasické SIM karty chce zabít i Google. Pomůže rozšířit eSIM

Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo. Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu,“ říká Ota Kaláb, ředitel společnosti Zoxcall.

Zoxcall FF+ lze předobjednat na webu výrobce, telefony budou k dispozici o měsíc později. Novinka stojí 990 Kč, za dalších 199 lze koupit náhradní barevné kryty.

Koupili byste si takhle hloupý mobil jako doplněk ke smartphonu?

Zdroj: TZ Zoxcall

Češi vyrobili nejhloupější mobil. Má jen 16 gramů a chybí mu displej
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  1. To je nápad, místo jednoho mobilu nosit dva.
    jinak k té baterii 140mAh, mě příjde divné že vydrží telefonovat hodinu a čtvrt ale vydrží jen 24hodin.
    A dále nechápu, má to být doplněk a to si jako někdo bude mobil vypínat a vyndávat z něj simkartu do tohoto druhého telefonu? Nebo jako požádá o další simku? Nebo to nechápu ?

  2. „Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu“, tomu moc nerozumím, nemá náhodou každý smartphone funkci telefonování integrovanou? Díra na trhu jak prase. Uděláme kalkulačku, co umí jen sčítat od 0 do 6 a bez displeje – nezbytný doplněk každé kalkulačky.

    • No to je úplně jednoduché. Zatímco normální člověk klade důraz na funkčnost, ergonomii a telefon světe div se bere pořád jen jako telefon, tak ten zbytek (a těch je bohužel mnohem více) se na něj dívá jako na fetiš, symbol moci či bohatství atd. No a když je FREE, COOL a IN telefon placatý jako žiletka, bidete s telefonem ergonomicky dokonalé konstrukce a smysluplné výbavy, tedy účelnosti jako výrobce prorážet velice těžko, to je celé. No a vrcholem (a myslím si že ani to ještě není vrchol) hipsteřiny je tahleta kravina. Nevím jestli 8210 není už moc velké retro, každopádně s takovou E52 naděláte za pár korun parády kopec ještě dneska. Ono, o co je to placatější, o to to musí být širší a delší, když do toho potřebujete namontovat všechno od foťáku ve 4K až po vodotrysk, že se to pomalu nikomu nevejde do ruky, to je druhořadý problém, přesně takhle dneska lidi uvažují no …