Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Windows 10 používá 270 mil. lidí. V létě dorazí Anniversary Update [Build 2016]

Microsoft odstartoval konferenci Build 2016. Jaké jsou první novinky? Terry Myerson oznámil, že v létě vyjde nová verze Windows 10. K hlavním novinkám bude patřit snadné přihlašování na webech a přirozená práce s digitálním perem. Virtuální inkoust bude integrován napříč systémem.

Microsoft toho i letos jako obvykle má na srdci hodně. První den konference Build 2016 uvedl nynější ředitel společnosti, z jehož proslovu bych vypíchl jednu dva body. Nadella zdůraznil, že technologie musí společnosti pomáhat rozvíjet se. Někdy možná zapomínáme, že cílem není, abychom se stali otroky technologií. Není od věci si to připomenout, protože na to občas zapomínáme a zabředáme do nekonečného proudu notifikací.

Windows 10 jsou nejrychleji rostoucí Windows, a to jak ve spotřebitelském, tak ve firemním sektoru. To nepřekvapí, vždyť Microsoft umožnil stávajícím uživatelům Sedmiček a Osmiček, aby bezplatně upgradovali. Nadella tak pouze potvrdil, že Desítky se rozšiřují rychle. Informaci doplnil Terry Myerson – v současnosti už Desítky naleznete na 270 milionech počítačů.

Satya Nadella

Windows 10 Anniversary Update

Dále potvrdil, že se na léto chystá nová verze Windows 10, jež bude pro stávající uživatelskou základnu zdarma. Což je příjemné, ale není to novinka. Microsoft od začátku k Desítkám přistupuje jako ke službě, tudíž všichni máme (povinně) stejnou aktuální verzi operačního systému. Navíc jsme už jeden významný bezplatný upgrade obdrželi v listopadu. První nejdůležitější informací tedy je, že se nová verze bude nazývat Anniversary Update. (Připomínám, že kódové označení je Redstone.)

První oznámenou funkcí bylo rozšíření působnosti snadného přihlašování pomocí biometrických údajů. Windows Hello bude podporovat přihlašování na webech v prohlížeči Edge. Pokud tedy máte k dispozicí čtečku otisků prstů, nebo ideálně infrakameru, nebudete muset psát hesla. Navíc je přihlašování pomocí biometrických údajů bezpečné. Nebo aspoň podstatně bezpečnější než jednoduchá hesla, která většina uživatelů a uživatelek používá.

Windows 10 jsou nejrychleji rostoucím členem rodiny

Přirozená práce s digitálním perem

Další novinka bude cílená přímo na dotykové obrazovky a na jedince s digitálním perem. Microsoft chce překonat to, že se stále vracíme k papíru, abychom napsali své poznámky, protože je to stále obvykle nejrychlejší a nejpohodlnější volba. Takže si zapamatujte, že pro nadcházející vydání Desítek bude příznačný virtuální inkoust. Jak tedy Microsoft zjednodušil uživatelský zážitek?

Chytrý inkoust

Nové digitální pero aktivujete cvaknutím stejně jako propisku. S tím se na obrazovce zařízení vysune panel s nástroji pro psaní, kde najdete rovněž poslední aplikace, které jste s perem použili. K dispozici budou i nějaké tipy. Protože ale nepíšete na papír, budou poznámky chytřejší. Cortana pozná, když v textu zmíníte např. datum nebo čas. Pak vám rovnou nabídne přidání události do kalendáře. Podobně zareaguje např. na místo. Nevíme zatím, jestli bude funkce bez Cortany dostupná.

Při kreslení budeme moct vyvolat také pravítko, abychom dokázali nakreslit rovnou čáru. Pokud načrtnete linku mezi dvěma body na mapě, budete moct pracovat s vytyčenou trasou. Ve Wordu zase přeškrtnutím patřičnou část digitálního textu odstraníte. Microsoft několikrát zdůraznil, že chce, aby psaní poznámek na tabletu bylo co nejpřirozenější a nejsnazší. Centrum s nástroji pro pero lze vysunout i po probuzení zařízení ze zamykací obrazovky.

Chytrý inkoust

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Absolutní neschopnost zdejších redaktorů, kteří informují s velikým zpožděním o významné konferenci. Přitom neustále kopete do konkurence jejiž zprávy vidí více lidí než těch co si pustí to vaše trapné víkendové kecání o ničem. Co se tak soustředit na rychlost a živost? Ne raději budem bojovat za práva žen, aby ve zdejších článcích nedocházelo ke genderové šikaně. LOl muHEE

Zdraví uživatel, uživatelka nebo uživatelé ...Vlko

Jo blbče, vím že to zabanuješ tak si zase založím další účet. Takže mi vyliž řiť ty neschopná lamo :-D

Ono to jde napsat kritiku i slušně a potom bys nemusel řešit nový účet, ale koukám by sis ten ban zasloužil už jen za ten název účtu.

Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu. Tento článek informoval o novinkách tak s půlhodinovým zpožděním, takže nevím přesně, co si představujete pod pojmem velké zpoždění, ale určitě na tom zapracujeme.

Občas lituju, že registrace na komentování není podmíněna potvrzením údajů, např. jména, příjmení a adresy bydliště, tak jak je to na aukru nebo novinkách... pak by se tu snad neobjevovalo tolik příspěvků od zoufalců popř. mimin z kočárků, jako ten, na který reaguji...

Bany jsou odpověď na porušení pravidel diskuse nebo elementárního slušného chování, co ti na tom přesně přijde nespravedlivého? Ony tím ty regule taky člověka chrání před tím, aby ze sebe někdě v návalu mladické nerozvážnosti neudělal naprostýho blbečka ;)

Já bych ti takovej odpad okamžitě smazal, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak to, že máš ten trapas zvěčnělej na veřejnosti, je dobrej trest.

Taky lituju, že u příspěvků lidi nevidí jména a fotky :)

"Taky lituju, že u příspěvků lidi nevidí jména a fotky :)" ... a nejste jeden z mála z těch, co by to mohli zařídit? ;-) Nemyslím tak jak to chodí třeba na Seznamu, že tam musíte uvést pomalu i rodné číslo a ještě to notifikují poštou, to by vám tady nechodil už vůbec nikdo, ale nějak normálně, lidsky, aby se z toho nestala stejná žumpa jako z Živě.cz, to by šlo ne?

Tohle zajímá jen zoufalce.

Reklama