Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Google po 10 letech pohřbí fotoalba Picasa. Končí i stejnojmenný software pro desktop

Jsou to tři roky, co Google začal Webová alba Picasa schovávat do ústraní. Náhradou se měla stát fotogalerie na Googlu+. Jenže ta loni skončila a místo ní přišla nová služba. Teď už je definitivní, že zemře i Picasa. Vše, co souvisí s digitálními snímky, se začlení do Fotek Google.

Picasa končí, budoucností jsou Fotky Google
Picasa končí, budoucností jsou Fotky Google

Webová alba Picasa skončí 1. května 2016. Poté už nebude možné přidávat fotky, třídit nebo upravovat alba, snímky budou zakonzervované pouze pro prohlížení. Desktopový program Picasa už Google nebude vyvíjet, od 15. března 2016 nedostane žádnou podporu. Fungovat bude i nadále, jen bez jakýchkoli záruk. (Google jej nicméně ignoruje již několik let.)

 

Konec Picasy bude mrzet náročnější fotografy, protože Fotky Google neobsahují všechny původní funkce. Nová služba postrádá jednoduchou tvorbu veřejných alb, neumožňuje ručně přidávat geotagy nebo například řadit podle data.

Zdroj: Google

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

picasu jsem pouzival jen jako desktopovou aplikaci bez napojeni na cloud. byl to jednoduchy a designove hezky program pro prohlizeni fotek

+1 Souhlasím, většina funkcí nic moc ale ten prohlížeč je jediná věc kvůli které Picasa je v mém pc. Efektní a plynulý zoom pomocí klávesnice, žádné rušivé elementy při prohlížení, to je něco co 98% prohlížečů fotek na windows nemá.

... no nic jdu hledat ten prohlížeč který jsem kdysi označil za kopírku picasa prohlížeče >.>

Napíšete sem, až ho najdete? :-) Bylo by fajn, kdyby se některý z konkurenčních programů naučil číst soubory picasa.ini a usnadnil tak přechod.

Tohodle programu je mi obrovsky líto. Google photo ho nemohou nahradit ani z desetiny. Pro mě konkrétně byla výhodou kombinace jednoduchého editoru, ze kterého jsem rovnou nahrával do webových alb a pak už jen známým poslal odkaz na album.
Nevím o žádném podobném ekvivalentu
*rychlá (zautomatizovaná) editace fotek
*propojení s cloudem
*vytvoření jednoduché prezentace s jednoduchým sdílením

Třeba mě to po letech dokope k tomu, udělat si svoje vlastní fotostránky.

Reklama