Růst Windows 10 verze 1809 zpomalil. Pohání pouze 26 % zařízení s Desítkami

Březnový report společnosti AdDuplex nám opět říká, že podíl nejnovějšího vydání Windows 10 roste, stále však pomalu. Dokonce pomaleji než minule.

1

S růstem Windows 10 October 2018 Updatu to nadále není nijak slavné. Distribuce původně fatálními chybami prolezlého vydání se naplno rozjela až v listopadu, do konce roku si tak v rámci všech vydání Desítek verze 1809 přivlastnila necelých 7 % trhu. Za další měsíc svůj podíl zhruba zdvojnásobila a koncem února byla na zhruba 21 %.

Jenže poslední měření, které AdDuplex provedl dne 26. března, ukazuje, že za další měsíc dokázal October Update vyrůst jen o pět procentních bodů. Růst zpomalil, neboť mezi dvěma předchozími měřeními totiž byl rozdíl téměř devíti procentních bodů.

Výsledných 26,4 % za březen je zatím nejslabší výsledek v historii Desítek. Zvlášť když by dle dosavadní praxe i čísla verze v tomto měsíci mělo být vyprodukováno finální sestavení Windows 10 verze 1903. Mimochodem, to zatím poslední by jím nakonec mohlo být, protože krátce po Fast ringu bylo vpuštěno i do Slow ringu a zatím nemá nástupce.

Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. března 2019
Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. března 2019

Nasazování by přitom teoreticky mělo být stále rychlejší (ovšem s výjimkou pomalejšího dojezdu) – servisní práce na každém vydání systému pokračují, takže by i verze 1809 měla být lépe připravena na širší spektrum zařízení. Z plánu vydávat dvě nové hlavní verze Windows 10 do roka Microsoft neslevil. Výjimečně se však pro letošek počítá s tím, že podzimní vydání z hlediska technologického skoku bude skromnější.

Růst Windows 10 verze 1809 zpomalil. Pohání pouze 26 % zařízení s Desítkami
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84.44%) 9 hlasů

1 komentář