Nové opravné balíčky pro Windows uvolněny. Všechny škodí Windows Media Playeru

Je pravda, že nové aktualizace řeší více problémů, něž kolik jich přináší. Pokud ale používáte Windows Media Player, budete se těmto aktualizacím pro Desítky, Osmičky a Sedmičky chtít vyhnout. Microsoft také konečně zveřejnil seznam oprav ve Windows 10 build 17763.167.

5
Windows 10
Windows 10

Včera večer Microsoft uvolnil nové servisní aktualizace, které někteří z vás uvidí, zatímco jiní nikoli. Ti se pak dočkají nových servisních aktualizací až v rámci dalšího záplatovacího úterý, přičemž ty budou obsahovat i opravy ze včerejška.

V případě stabilních vydání Windows hovoříme o těchto kouscích:

 • KB4467682 pro Windows 10 v1803 (zvedá číslo sestavení na 17134.441),
 • KB4467681 pro Windows 10 v1709 (zvedá číslo sestavení na 16299.820),
 • KB4467695 pro Windows 8.1 přináší všechny opravy,
 • KB4467108 pro Windows 7 přináší všechny opravy.

Připomínám, že v říjnu skončila podpora spotřebitelských edic Windows 10 verze 1703.

Známé problémy s aktualizacemi

Kromě toho, že tyto aktualizace eliminují až desítky nalezených chyb, přináší také určité nové problémy. V obou uvedených řadách Windows 10, ale také ve Windows 8.1Windows 7 po instalaci s některými typy souborů nefunguje přesouvání do jiné části přehrávání pomocí lišty k tomu určené ve Windows Media Playeru.

Pokud vývoj sledujete podrobněji, víte, že tento problém jsme jako první zaznamenali u čerstvé verze 1809. Nejedná se však o chybu izolovanou na nové a zatím neodladěné vydání Desítek, nějaká z provedených změn zasahuje do všech řad Windows.

Windows Media Player může kvůli novým aktualizacím selhávat v otázce posouvání přehrávání
Windows Media Player může kvůli novým aktualizacím selhávat v otázce posouvání přehrávání

Dále po instalaci .NET Framework August 2018 Preview of Quality Rollup v obou uvedených řadách Windows 10 dochází k potížím s instancemi SqlConnection. Posledním bodem je Windows 7, kde Microsoft stále nevyřešil nefunkční síťové připojení na specifických konfiguracích.

Opravy v aktualizaci KB4469342 pro October Update

Jestliže se zhruba před dvěma dny ve službě Windows Update objevila druhá verze aktualizace KB4469342 pro Windows 10 v1809, která přinesla neznámé opravy, byt zatím jen do kanálu Release Preview programu Windows Insider, mohu dnes aspoň konstatovat, že Microsoft konečně zveřejnil seznam opravených chyb.

Jak si všiml Neowin, výrobce seznam pohřbil do staršího příspěvku na blogu Windows Experience. Jedná se o původní oznámení o vydání sestavení 17763 ze dne 18. září! Pamatujete, jak jsem kritizoval komunikaci Microsoftu? Tímhle si tedy reputaci nezlepšil. Od sestavení 17763.107 se vývojovému týmu podařilo vyřešit tyto problémy:

 • V Edgi do cloudových služeb jako OneDrive nebylo vždy možné nahrát složky přetažením. Soubory v dané složce se v cloudu totiž nemusely objevit, ačkoli nedošlo k ohlášení problému s nahráváním.
 • Při roamingu profilu, případně při nepoužívání seznamu kompatibility docházelo k degradaci výkonu Internet Exploreru.
 • Byly upraveny informace o časových pásmech pro Fidži, Maroko a Rusko.
 • Nastavení displeje vypovědělo službu při změně konfigurace více monitorů.
 • Na některých serverech při probuzení z režimu spánku zůstala obrazovka černá.
 • Při focení pomocí aplikace Kamera za určitých světelných podmínek docházelo k dlouhým prodlevám.
 • Živý přenos Hulu TV nebylo možné v Edgi spustit.
 • Po několika minutách poslouchání zařízení pro Bluetooth přestalo přijímat audio.
 • Při restartování zařízení někdy došlo k resetování předvolby jasu obrazovky na hodnotu 50 %.
 • Byly vyřešeny problémy s procesem sysprep /generalize, který používají výrobci počítačů při hromadném nasazování Windows.
 • Zařízení v Microsoft Intune mohlo být omylem označeno za nedostatečně zabezpečené. Tím pádem na tomto zařízení nemuselo být možné např. přijímat firemní poštu.
 • Docházelo k potížím s výkonem vSwitch on síťových zařízeních, která nepodporovala Large Send Offload (LSO) a Checksum Offload (CSO).
 • Byla zaktualizována politika Wi-Fi pro nastavování filtrování SSID tak, aby nebyla filtrem vynechána zařízení Wi-Fi Direct.
 • Kvůli blíže nespecifikované chybě přestal odpovídat program rasman.exe.
 • Program regedit.exe nepřidával terminátor do hodnot REG_MULTI_SZ.
 • Hlavní okno aplikace RemoteApp mohlo zmizet a objevit se znovu po klepnutí.
 • Některé programy pro prostředí Win32 nebylo možné asociovat s určitými typy souborů.
 • Jednotky, které jste ručně namapovali, po přihlášení nemusely být připojeny.

Podotýkám, že Microsoft sice tvrdí, že se jedná o seznam změn od sestavení 17763.107, nejsou na něm však uvedeny problémy vyřešené v rámci aktualizace KB4467708 (sestavení 17763.134). Je možné, že se tedy bavíme spíše o změnách právě od vydání systému uvedeného v závorkách.

Zvýrazněné položky jsou nám známé z již odkazovaného seznamu přiznaných známých potíží s Windows 10 verze 1809. Není zřejmé, kdy se tato aktualizace objeví také v běžném servisním kanálu mimo testovací okruh. Nejbližší záplatovací úterý, což je podle mě nejzazší termín pro distribuci těchto oprav, proběhne za zhruba dva týdny.

Nové opravné balíčky pro Windows uvolněny. Všechny škodí Windows Media Playeru
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.14%) 14 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Vy mě pane Urbane nikdy nepřestanete bavit a zároveň udivovat 😀 Už jenom odvaha napsat kravinu typu „je pravda, že nové aktualizace řeší více problémů, něž kolik jcih přináší.“ vyžadujé větší než malé množství lásky k hodně invalidnímu systému 😀 Ona ta aktualizace nestojí za vyliž****l, protože s sebou přináší další a další chyby, ale je vlastně skvělá a sluníčková, protože toho dobra přináší více než těch kopanců 😀 To jste to dopracovali, milí Windows lover’s a Fanboys 😀 Ale mám pro Vás pane redaktore a pro vaše uživatele, uživatelky a uživatelčata i dobré zprávy, patrně jste vyhrál – http://gekcr.cz/
  Můžete s klidem dál blbnout …..

  • o jeje..genderove kokotiny…
   Si vzpominam, kdyz za mnou prisel v jedne zapadni „genderov vyvazene zemi“ manazer a upozornil mne, ze rict, ze kolegyne ma hezke saty“ je v rozporu s kodekem firmy pro kterou jsem pracoval :))
   Tak jsem mu opdovedel, ze jsem s vychodni evropy a tyhle cancy na mne neplati 😀 A byl klid..

  • Neskutecne, kam se tenhle druh cireho brainwashe dostal.. clovek, aby se stydel za to, ze se narodil, jak se narodil.. Do toho tihle blbouni zavedou 3 pohlavi a bude vymalovano.
   Pak uz nebude moc chybet k tomu..kdyz barbari prevalcovali Rimskou risi, protoze se komletne rozllozila zevnitr..