Další, kdo prý nabídne hry v cloudu, je Amazon. Streamování spustí příští rok

0
Star Citizen
Star Citizen

Je možné, že nadcházející generace herních konzolí bude tou poslední. Budoucí hry poběží na superpočítačích v cloudu a do zařízení se budou streamovat podobně jako video. Microsoft své ambice udělat „herní konzoli“ z jakéhokoliv zařízení včetně mobilů přiznal, když oznámil Project xCloud. Navíc se spekuluje, že příští Xbox přijde ve dvou verzích, z nichž jedna již bude odlehčená, protože část výpočtů poběží kdesi v cloudu.

Redmondští v tom ale nejsou sami. Streamování her spouští i Google v Projectu Stream. Běžně již fungují služby GeForce Now nebo PlayStation Now. Ještě větší ambice má EA, jejíž Project Atlas posune hry díky cloudu na vyšší úroveň.

A konkurence prý ještě přibude. Podle zdrojů listu The Information totiž obdobnou službu v roce 2020 spustí také Amazon, momentálně jedná s vydavateli her. Spojení největšího e-shopu světa a videoherního průmyslu není tolik překvapivé. Firma již v roce 2012 založila vlastní studio, které ale doposud vyvíjelo jen mobilní hry. Ty nabízelo ve vlastním Appstoru pro tablety Fire a obývákový přehrávač Fire TV, k němuž jde dokoupit i oficiální gamepad.

Amazon Game Controller
Amazon Game Controller

Letos Amazon Game Studios uvede první hru i mimo vlastní ekosystém – The Grand Tour Game postavenou na základech oblíbeného motoristického pořadu s Clarksonem, Hammondem a Mayem. TGTG vyjde na PS4 a Xboxu One už zítra.

Hra mimochodem běží na vlastním enginu Amazonu Lumberyard odvozeném od CryEnginu. Lumberyard bude pohánět i chystanou epickou sci-fi Star Citizen i její singlovou odnož Squadron 42, což možná bude nejdražší hra všech dob. Zajímavostí enginu je také těsné provázání s Twitchem a AWS.

Twitch je populární videoserver pro letsplayery, který Amazon před pěti lety koupil za miliardu dolarů a přeplatil i Google. Předloni začal také prodávat PC hry. A Amazon Web Services je největší cloudový poskytovatel na světě. Výbornou konektivitu a datacentra všude na světě může Amazon snadno využít i pro herní účely. Jak vidíte, Amazon má s hrami velké plány, takže streamování je pro něj jen dalším logickým krokem, jak hráčům přinášet nové zážitky, aniž by museli kupovat další konzoli nebo výkonný počítač.

Další, kdo prý nabídne hry v cloudu, je Amazon. Streamování spustí příští rok
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlasů