iPhonům se opět daří, Apple díky nim dosáhl rekordních výsledků

0
apple iphone 11 pro 1600
Apple iPhone 11 Pro

Cupertinská společnost odstartovala nový fiskální rok nejlepším možným způsobem. Apple v prvním účetním čtvrtletí utržil 91,8 miliardy dolarů, o 9 % více než loni. Čistý zisk vzrost o 11 % na 22,2 miliardy dolarů. V obou případech jde o nejlepší kvartální výsledky v historii firmy. Až na Japonsko rostla ve všech regionech.

Za rekordní výsledky Apple vděčí mobilům, jejichž prodej přitom v minulých čtvrtletích stagnoval, případně oslaboval. Firma sice již nezveřejňuje kusové prodeje, příjmy z iPhonů ale vzrostly o necelých 8 % na 56 miliard dolarů. O bezmála 37 % na 10 miliard dolarů vyskočil prodej chytrých hodinek, sluchátek a dalšího příslušenství, a jde tak již o silnější byznys než prodeje počítačů a tabletů. U nich tempo zpomaluje. Z Maců přiteklo do pokladen 7,2 miliardy dolarů (−3,5 %), z iPadů pak 6 miliardy (−11,2 %).

Příjmy ze služeb narostly o 17 % na 12,7 miliardy dolarů. Apple uvádí, že celkový počet předplatných napříč jeho službami pokořil 418 milionů a věří, že do konce roku dosáhne na 600 milionů. Potenciál mají hlavně novinky Apple TV+ a Apple Arcade. Ale i Apple Music má kam růst, když uvážíme zhruba poloviční počet předplatitelů oproti Spotify.

Apple očekává sílící tempo i nadále. Finanční ředitel Luca Maestri odhaduje, že firma v aktuálním čtvrtletí utrží 63 až 67 miliardy dolarů, loni v tomto období to bylo „jen“ 58 miliard.

Zdroj: Apple

iPhonům se opět daří, Apple díky nim dosáhl rekordních výsledků
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů