S Atariboxem přijde i retro joystick. Máme fotky a nové informace

2
Joystick k Atariboxu
Joystick k Atariboxu

Již na jaře 2018 by se měl začít prodávat Ataribox, po téměř čtvrt století nová konzole od Atari. Bude stát do 300 dolarů, v jádru půjde o počítač postavený na AMD APU a linuxovém systému. Na něm poběží kromě nativních her také emulátory s legendárními hrami od stejné společnosti.

Ataribox se designem inspiroval u nejslavnějšího předka Atari 2600. Vroubkované tělo s dřevěným panelem doplní i stylový joystick rovněž vycházející z dřívějšího modelu. K akčnímu červenému ale přibyla také tlačítka Domů a Zpět. Joystick bude logicky sloužit jen pro staré hry. Ty nové už budou vyžadovat gamepad, klávesnici a myš.

TIP: 26 nejprodávanějších herních konzolí historie. Xbox není ani v Top 5

Na facebookové stránce Atari prozradilo, že s konzolí dorazí i přes 100 starších her jako Adventure, Asteroids, Breakout, Missile Command nebo Yar’s Revenge. Firma mluví také o aplikacích pro Netflix nebo HBO Go. Další informace se dozvíme až po spuštění kampaně na Indiegogo, která se pořád odkládá.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Atari je malá firmička s ročním obratem asi 10 milionů Eur. Představa, že se vrátí po pětatřiceti letech mezi velké výrobce konzolí je dost naivní. I gigant jako Nintendo vzdal přímé soupeření o místo u televize a obsadil niku přenosných konzolí.
    Podle mě to dopadne jako Ouya. Zvědavci se najdou, peníze se vyberou, výsledek bude příšerný propadák.