Šéfka AMD Lisa Su popřela zprávy, že odchází. Do firmy ale už přišel možný následník

Včera vypluly zprávy, že šéfka AMD Lisa Su odchází. Byly hned popřeny, ale do firmy teď možná přišel někdo, kdo ji jednou může nahradit: ex-CEO Synaptics.

127

Včera se na webu objevila senzační zpráva, podle které by Lisa Su – neboli momentálně populární CEO firmy AMD – měla chystat opuštění své vlastní společnosti a nástup do IBM. Zatím to vypadá, že šlo o kachnu, nicméně současně také do firmy nastoupil jiný vrcholový zaměstnanec, u kterého by se dalo uvažovat o tom, že by mohl jednou být jejím hlavním šéfem neboli CEO.

 

Drb o odchodu Lisy Su rychle popřen

Pro pořádek nejprve onen drb. Přišel s ním web WCCFtech, o kterém zde poměrně často píšeme, že není úplně dobře osvědčený (pardon, že se tolik opakujeme). Pokud by Lisa Su skutečně plánovala odejít do IBM, jak jeho zpráva zněla, byl by to vlastně návrat. Ve „velké modré“ totiž původně působila (1994–2007). Než ale přišla do AMD, pracovala ještě jako CTO v jiné polovodičové společnosti Freescale (2007–2012). Pro ty, kdo nemají přehled o všech korporátních rebrandech: Freescale je vlastně původní polovičová divize Motoroly odpovědná třeba za procesory architektury 68000 v Amigách a starých Macintoshích a poté čipy PowerPC (G4) v těch novějších. Mezitím ji ovšem už zase spolklo NXP, takže jméno už je zase jiné (a asi nebýt obchodní války USA s Čínou, a mohlo se měnit ještě jednou).

Nicméně během několika hodin přišlo oficiální dementování této zvěsti. A to přímo z oficiálního twitterového účtu Lisy Su, kde publikovala krátké sdělení: „Jenom pro pořádek: na tomto drbu není ani zrnko pravdy. Mám ráda AMD a to nejlepší teprve přijde!“ Toto pochopitelně asi není stoprocentní záruka, ovšem alespoň tedy asi lze odsunout tvrzení WCCFtechu mezi spíše nepravděpodobné věci.

Asi by nestálo za to se touto „nezprávou“ zabývat, ovšem je tu ona druhá část, která je tvořena naopak něčím potvrzeným a oficiálně oznámeným. Do AMD totiž nastupuje na pozici výkonného vice prezidenta pro divizi Computing and Graphics (kam patří grafiky a procesory pro PC, tedy Ryzen) Rick Bergman. Ten má 30letou zkušenost v hardwarových firmách, a to nejen technickou, ale i řídící. A zajímavé je, že část této zkušenosti je spojená i s AMD. Respektive s ATi, jeho kořeny jsou totiž grafické.

Do AMD se vrací Rick Bergman: kandidát č.1. na příštího šéfa?

Rick Bergman byl senior viceprezidentem a generálním ředitelem ATi do roku 2006, kdy ji koupilo AMD. Pak do roku 2009 pokračoval ve stejné roli už pod AMD. Od roku 2009 do roku 2011 pak byl šéfem „Product Group“ v AMD, pak ale firmu opustil a od roku 2011 doposud byl šéfem firmy Synaptics – čili vedl (a podle komentářů úspěšně) celý podnik z pozice CEO. Mimochodem, v Synaptics působil donedávna také David Wang, jenž původně také pochází z ATi a na začátku loňského roku se vrátil do vedení grafické divize AMD jako její technologický šéf.

Tip: AMD slaví půl století na světě. Jaká byla jeho historie, vzlety a pády

Je možné, že informace o jeho nástupu dokonce byla tím, co motivovalo WCCFtech. Každopádně ale je myslím Bergmanova zkušenost v čele Synaptics docela významný detail. Doposud se asi nedalo úplně říct, že by v AMD byla jasně vidět nějaká osobnost, která by mohla po Lise Su převzít velení. Rick Bergman se také nejprve bude muset sžít s dnešním AMD (zkušenost s tím starým by měla být také cenné poučení), ovšem již má zkušenost s dlouholetým vedením společnosti, byť menší. Tudíž by mohl být možná i ideálním kandidátem na tuto roli.

AMD Rick Bergman
Rick Bergman

Nejde přitom o to, že by měl Lisu Su nahradit hned teď, naopak asi čím déle se před tím bude aklimatizovat, tím lépe. Existence onoho „korunního prince“ ve firmě je ale dobrá věc pro případ, kdy CEO musí odejít náhle třeba kvůli zdraví, nějakému skandálu, nebo ze zásahu vyšší moci. Intel ve chvíli, kdy musel odejít Brian Krzanich, takový předem připravovaný následník chyběl a velmi dlouho trvalo, než bylo nové jméno nalezeno. Tak úplně možná nebyl vychován ani na začátku jeho éry, kdy oznámil konec Paul Otellini a teprve následovalo několikaměsíční hledání.

Že by Bergman tedy nastupoval přímo do pozice CEO v přípravě, je možné. Když zaměstnanci odcházejí třeba z role vice prezidenta nebo šéfa divize do jiné firmy na pozici šéfa, považuje se to za kariérní růst. Naopak zpětně by to mohlo vypadat nelogicky, pokud by to nebyl potenciální předstupeň pro top pozici. AMD je asi 4× větší společnost než Synaptics, takže pak už by to postup byl.

Jsou zde ale i komplikace. Rick Bergman je například o několik let starší (56 let) než Lisa Su (49), což hraje trošku proti myšlence, že by z něj mohl být onen eventuální následník, pokud Lisa Su nechce skončit netypicky brzo. A pokud by jeho motivace byla opravdu post CEO v AMD, pak by také asi nechtěl čekat nějak dlouho. Toto tedy na jednu stranu skutečně může vyvolávat pochybnosti o úmyslech Lisy Su. Na druhou stranu zde může třeba jít i o touhu změnit práci nebo nostalgii za pracovištěm z mládí. Teprve v budoucnu uvidíme.

Galerie: Historie procesorů a dalších čipů AMD

Šéfka AMD Lisa Su popřela zprávy, že odchází. Do firmy ale už přišel možný následník
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

127 KOMENTÁŘE

 1. A ze vykopli Sandeepa Chennakeshu, pravdepodobne kvuli tem silenejm problemum s uvedenim Ryzenu 3000 a Navi, se v clanku nedocteme. Pritom zahranicni magaziny o tom pisou: „will take over as the external VP of Computing and Graphics from Sandeep Chennakeshu, who leaves AMD at the end of August after a short stint with the company for unnamed reasons.“
  https://www.techpowerup.com/257979/amd-regains-rick-bergman-from-synaptics-as-evp-of-computing-and-graphics

  Unnamed reasons 😀

  „Bergman will take over from Sandeep Chennakeshu, who has abruptly decided to leave the company“
  https://fudzilla.com/news/49179-rick-bergman-rejoins-amd-as-evp-of-computing-and-graphics

  Abruptly 😀

  „Sandeep Chennakeshu has decided to leave AMD at the end of the month. “
  https://www.guru3d.com/news-story/rick-bergman-(re)joins-amd-senior-leadership-team.html

  • Jo, to jsem zapomněl. Nepsali jsme ani o jeho nástupu a to jméno zas nějak známé nebylo…

   Nicméně do firmy nastoupil na konci letošního(!) ledna, takže moc zodpovědnosti za takzvané „šílené problémy“ asi nést nemůže. Jestli způsobil nějaké průšvihy, tak to většinou můžou spíš být věci, co se projeví až za dlouho.

   • Prave ze muze. Engineers na navrzich pracujou roky. Tihle manazeri na delivery konkretniho produktu a dalsich vecech v pomeru k delce celyho vyvoje pracujou az tesne pred uvedenim. Jestli je treba tlacil, aby vsechno zbastlili a stihli to „magicky“ datum 7.7., tak se nicemu nedivim. Su snad neni tak hloupa, aby neco takovyho udelala ona.

    • A jakoupak máš zkušenost s prací ve velké nadnárodní firmě ty, že si dovoluješ něco tvrdit o špatném „delivery“ produktu? A anglické slovo jsi použil aby to dodalo na autentičnosti? 🙂

    • podle všeho byl jen neschopný tu práci dělat a zbavili se ho, než něco stihl podělat … v takových firmách trvá docela dlouhou dobu, než tě pustí k něčemu důležitému, pokud se tedy nejedná o známého profíka a tenhle mezi ně rozhodně nepatřil …

   • @J.O.
    ..opravdu nemate v regulich diskusi pravidlo na toxicke lhare? 🙂
    Pokud ho nemate, myslim, ze by jste ho tam meli pridat..to co Maudit predvadi posledni dny, to si myslim, ze tady jeste nebylo. Jestli neni u toho pod drogama, tak nevim..pak zbyva uz jen dusevni choroba.

  • Vtipne paciente, az na to, ze jediny kdo spekuluje a opet lze jsi ty. V tech clancich zadne spekulace o tom, proc ten dotycny odchazi nejsou..ale to by jsi musel umet aspon par anglickych slovicek, ze…

   • ach jo. .. kdopak je tady pacient? 😀 Někdo spekulovat musí a je úplne u prdele jestli je to Pirzada, Mujtaba nebo Maudit … kdyby byl pan Ind tak vážený a ctěný, rozloučí se s ním jinak … vykopli ho jako špínu …kdyby příchozí nebyl tak známý, ani o tom nevíme …

    • Je rozdil tvrdit, ze byl odejmut za „neco“ a je rozdil tvrdit, ze byl odejmut za „tzv problemy Ryzenu“ v hlave Maudita. To prvni „neco“ muze byt pravda (ale taky nemusi, mohl dostat jinde nabidku), to druhe je vymysl, ktery se Maudit snazi opet vypustit jako FUD, aby mohl tvrdit, ze Ryzeny meli ooooooooooobrovskeeeeeeee probleeeeeeeeeeeeeemy..a dukazem je, ze nekoho vyhodili. CIra fabulace a vymysl maudita.

      • On nespekuluje, on LZE. On nerika „ja si myslim“, ze ho vyjhodili proto a proto..
       on pise .. „Pritom zahranicni magaziny o tom pisou:“.. coz je lez, ty magaziny o duvodu, proc skoncil vubec nepisou. Tak jak to napsal, je cira lez.
       Maudit toxicky lhar

      • njn, já zapoměl, že i kdyby řekl pravdu, ty to otevřeně neřekneš, jen s nějakým přiblblým komentářem … a že je něco čirá lež? Jako bys to ty mohl vědět, pokud jsi u toho nebyl? Je to jen tvůj navýsost subjektivní názor …

      • když to budeme brát doslovně, lžet ty když tvrdíš, že on lže … a můžeš napsat cokoliv, pravdou to zůstane …

      • Moc to žereš Tombo.. Maudit tě chtěl triggnout, což se mu podařilo. 🙂

      • tombombino: Nelže. on napsal
       „A ze vykopli Sandeepa Chennakeshu, pravdepodobne kvuli tem silenejm problemum s uvedenim Ryzenu 3000 a Navi, se v clanku nedocteme. Pritom zahranicni magaziny o tom pisou:“
       Takže: Věta “ A že vykopli Sandeepa Chennakeshu se v článku nedočteme. Přitom zahraniční media o tom píšou“ V tom není žádná leř
       A věta“pravdepodobne kvuli tem silenejm problemum s uvedenim Ryzenu 3000 a Navi,“ je jen věta vložená, která je jen jeho spekulací. On netvrdí, že to tak je, ale že to tak pravděpodobně je.
       Já se povětšinou s jeho příspěvky též neztotož’nuji. Nicméně to ani s těmi tvými. Oba jste nakloněni moc na tu svoji stranu a nejste schopni, nebo spíše nechcete pochopit myšlenku druhého. Trošku se narovnat z toho vaklonění by neškodilo.
       A jak Honza Olšsn psal. Kdo bude posuzovat tu nestrannost? Tady nejsi u Stacha, kde je objektivita jen jedna a rozdávají se bany za pravdivý komentář, který se neshoduje s jeho „objektivním“ názorem.

      • Sorry, to je akorat Vase intepretace. Jestli mate potrebu si zahrat na obhajce Maudita, smele do toho, ale v tom pripade mne to moc nezajima. Vyznam byl celkem jasny. Nakydat co nejvice hnoje.
       Dalsi vase srovnani s DDworldem je pouze Vase osobni fabulace, o kterem jsem nikde nepsal. Evidentne Vam zahnojene diskuse nevadi, mne vadi. Pokud nechapete princip, nevim co mi chcete zdelit.
       Mozna se naucte rozlisovat, nez zacnete v dobrem radit druhym.

      • Tombo, ještě tak specifikovat, kdo ty diskuze „zahnojuje“ … Maudit, jasně, pak já a pak asi nic … já si tady s Mauditem vykládám o jahodách a čočce … nebuzeruj, nedělej ze sebe netýkavku a čti, co ti kdo píše … ale to ty už asi neumíš …

      • ??? WTF? Obhájce Maudita? Co to meleš? Na tom jsi byl kde? Já jsem ti tu dal jasný výklad vět, tak jak jsou napsány. To, že je ty pochopíš jinak je jen tvoje věc. Já je chápu tak, jak jsou napsané. Žádná obhajoba někoho. Pouze čtení textu. Jestli to napsal Petr nebo Franta je mi jedno.
       Toto není fabulace. Toto je konstatování toho, že J Olšan není soudce.
       Zaplevelené diskuze mi celkem vadí. Proto tu napíši jen pár řádků jednou za týden.
       Nejdřív si zameť před svým prahem a podívej se, kolik tu máš denně příspěvků ty.
       Já jsem celkem rovnej. Nemám potřebu plivat na jednu či druhou značku. Byť je Intel drahá záležitost, jsem s to pochopit, proč to daný člověk chce. Stejně tak u AMD. A ne hned řvát, že AMD stojí za hovno Nebo že intel stojí za hovno.

      • a jinak pro Vase „probuzeni“, i kdyby jste mel nahodou pravdu a Vase interpretace byla spravna a moje puvodni ne..stale Maudit ocernuje (lze), aniz ma jediny dukaz pro sva tvrzeni.
       „A ze vykopli Sandeepa Chennakeshu“.. nikdo nevi, co bylo v pozadi, tudiz toto je min fabulace nebo lez
       „pravdepodobne kvuli tem silenejm problemum s uvedenim Ryzenu 3000“.. je uz pouha lez. Nemuzu tvrdit, ze kdyz ma „promile“ zakazniku nejaky problem, ze se jedna o „silene problemy“..to je zamerne prehaneni, neboli zamerna lez. Opak je pravdou, Ryzen je obrovsky uspech pro AMD, za takove veci se urcite nevyhazuje „na hodinu“.

      • A ja snad nekde pisu ze Intel stoji za hovno? :))
       Pokud nechapete, ze kdyz jednate s blbcem, musite jednak jinak, nez kdyz jednate s normalnim clovekem. Opet, neumite rozlisovat. Vase prirovnani s DDW to jen potvrzuje.

      • casperdeluxe> Prepáč, ale keď chceš hľadať nejaké iné výklady Mauditovho postu, nech sa páči. Ale ono už základ je zlý, nakoľko zahraničné médiá nepíšu že bol „vykopnutý“, ale že „odchádza“, prípadne „sa rozhodol odísť“.

      • Presne tak ifko. Hrabat se v tom, ze Maudit misto 3 lzi rekl, jen 2.. to opravdu pobavi 🙂

      • vzhledem k věku a nějakým zásluhám Sandeepa napsali, že „opouští“ AMD, taky se možná ještě chce někde zaměstnat, i když vypadá pomalu na důchodový věk …v době úspěchů firmy každý nevysvětlený odchod vysokého managera vyvolá dohady, drby … Maudit napsal „pravděpodobně“, to není lež, je to dohad, Maudit napsal „důvod „“strašné problémy““ nových zenů a grafik, to není lež, ale subjektivní názor, opět dohad …

      • nebo přehánění, pak jsou i ty reakce identické, přehnané …

      • No on problém lhaní je na druhou stranu morální, takže jde asi hlavně o pohnutky, a když říkám „jenom přehánění“, tak nechci říct, že to je pak v pohodě nehledě na míru.

      • tombomino 8.8.2019 at 12:25
       Já jsem nikde nenapsal, že ty to tvrdíš. Já píšu, že já jsem celkem rovnej. A tudíž nemám potřebu takové věci psát. Prostě chápu obě strany.
       Jinak já jsem se vyjádřil k danému postu. A to bylo pochopení psaného textu. Beru, že může psaný text chápat každý jedinec jinak. Ty ho pochopíš nějak. Ale dá se chápat i jinak. A to tak, jak jsem napsal. Nic víc v tom nehledej. Jestli je Maudit takový nebo makový je mi ukradený. Na většinu jeho komentářů není třeba reagovat. Stačí si je vnitřně filtrovat. Bohužel někteří zde musí reagovat pořád a na vše.

      • V poradku, ale pro mne to pochopeni muze byt jine. Krome toho, porad je celkove ten prispevek zamerne, z meho pohledu lzive, napsany tak, aby neco..proste Mauditova klasika. A to je dulezite. Nelze si hrat na na to, ze je to nechtene nebo neutralne napsane. Neni. Kdyz by to byl nekdo jiny, kdo tim neni proslusle znamy, tak samozrejme, muzu zvolit jinou formu odpovedi. Proto pisu, ze rozlisovani je dulezite. Jinak se odpovida blbci, ktery zamerne lze/pomlouva/xxxx a jinak se odpovida nekomu, kdo se spletl nebo si neco neuvedomil.

      • OK. Toto beru. Chápu, že z Maudita tu mají všichni oči na vrch hlavy. A to i já. Proto si jeho post přečtu a zpravidla nereaguji, protože vím, kde by to skončilo. Lidé jsou různí. A některým dělá dobře, když píchnou do vosího hnízda a následně jsou středem pozornosti.

    • „… vykopli ho jako špínu“
     No zase až tak drsně bych to nepopisoval, minimálně oficiálně v TZ to podali stadnardně slušně (což nejmenovaný diskutér necitoval z nějakého důvodu, ale je to v tom zdrojovém odkazu pod článkem).

     „Sandeep Chennakeshu has decided to leave AMD at the end of the month.“
     „We thank Sandeep for his contributions at AMD and wish him every success in his future endeavors.“
     (Nic dalšího o důvodech, okolnostech, etc.)

  • Prodej je prodej. Buď hotově nebo v akciích kupujícího nebo kombinace obojího. Vedení společnosti může obchod akcionářům doporučit nebo také nemusí. Nabídky na odkup a různá jednání mezi firmami jsou víceméně kontinuální proces.

 2. Maudit 7.8.2019 at 2:37
  To jsou zas kecy 😀 Ale jo pobavil jsi mě opětovně 🙂 Tebe už fakt nejde brát vážně ani trochu. To co tu předvádíš je až tragikomické.

  dejvidek 7.8.2019 at 6:53
  To si nemyslím. AMD bylo na prodej když bylo na dně.

  No snad Lisa Su neodejde. Je schopná a konečně kvalitní šéfka. Po těch neumětelích co byli před ní. Pod jejím vedením jde vidět jak se AMD zvedá. A je tu konečně zas konkurence.

   • Tak Tady třeba měl zas „šílené problémy“ s AMD Ryzen 3000 a NAVI . A Ty jsi nečetl ty šílené blafy co tu pouští každou diskusí a zapleveluje je? Jako ano jd epoznat že tak jako on nemáš AMD zrovna v oblibě, ale i tak musíš vidět ty nesmysly co tu neustále dává a zapleveluje diskuse. Ostatní už na ty nesmysly pouze reagují.

    • není to o nic šílenější bluff jako to tvoje ječení, když ti seberou hračku … no bože, neprožívej to tak … maudit se právě uchcává radostí …
     … na zaplevelení diskuze je vždycky potřeba alespoň dva …
     … … proti AMD nemám konkrétně nic, co by tě moho štvát, kromě spotřeby grafik (konzervativní), a bídné kompatibility nových zenů … se zenem 1 a 2 žádné problémy téměř nebyly …

     • ne, mnohem zajímavější je, že brečíš, pokud údajně lže někdo z tábora zeleno-modrých, jakmile je to z rudého, děláš mrtvého brouka … ty bláboly a smyšlenky na závěr jsi si mohl nechat od cesty, protože vždycky záleží na úhlu pohledu …

     • gogo1963 7.8.2019 at 9:42
      Aha takže to coděláš Ty podsouváš mi a vlastně jsi zopakoval co jsme napsla jen jinak 🙂 Tomu se nějak říká 🙂
      Jinak jsi se zbaběle vyhnul odpovědi to o Tobě taky něco vypovídá. Hlavně že se tu máš kecy 😀 Jinak ne nezáleží na úhlu pohledu některé věci jsou dané… No ale chápu nechceš si to s Mauditem rozházet 🙂

     • synku, dej sem link kde Maudit tvrdí, že základní deska nemá vliv na OC … a o té zbabělosti si nastuduj encyklopedii, potřebuješ to jako sůl … že si já nechci s někým něco rozházet může tvrdit jen ignorant na tvém levelu … kup si smeták a makej, před tím vlastním …

     • gogo1963 7.8.2019 at 9:42
      „ne, mnohem zajímavější je, že brečíš, pokud údajně lže někdo z tábora zeleno-modrých, jakmile je to z rudého, děláš mrtvého brouka … “ to platí přesně pro tebe v opačném gardu Gogo 🙂 a těch pár posledních dní, kdy se občas snažíš vypadat neutrálně na tom nic nemění 😉

     • Aznohhu, nesnažím se o nic, takový jsem vždycky, akorát mě sere, když ty, Tombo a pár dalších nonstop blábolíte o lhaní, notorickém lhaní a podobně a zapomínáte na základní definici toho slova… lhaní je vědomá činnost a teď chci vidět, jak vy dva idioti budete prokazovat, že Maudit lže … klidně můžeš ze sebe dělat blbce dál, ztrapňuješ se víc a víc a nejsi sám …

     • Ty jsi Gogo zase samá přetvářka.. 😀 I když na tebe moc není vidět, když jsi po krk v Mauditově zadnici. 😉 Jde vidět jak v sobě ten vztek dusíš.. podle mě je otázka hodin, kdy vybuchneš a spustíš palbu nadávek nejhrubšího zrna, tak jak to tu pravidelně děláváš.

     • opět tvoje pověstná hloupost … nezáleží na tom, s čím já souhlasím, nebo ne … záleží na tom, koho tady ty zahrnuješ svými bláboly o notorickém, resp. toxickém lhaní a vědomě, nebo nevědomě děláš ze sebe naprostého hňupa …

     • ano blbečku, viděl jsem včera, kdo „vybouchnul“ 😀 😀 😀 já jsem v klidu, ty evidentně ne a čím víc budeš vřískat, tím to bude relevantnější pro tvého psychiatra … a s tím „nejhrubším zrnem jsi opět pobavil … když já někoho nazvu buzerantem, jsem editován, když Tombo v každém druhém postu nadává do „bukvic“, rudí tleskají a nic se neděje … toť ukázka objektivity …

     • No kluci nevim nevim jak toho Sandeepa chcete vysvetlovat. Pokud ho vyrazili za ty strasny problemy s uvedenim Ryzenu a Navi, tak uz to bude jen lepsi. Mnozstvi skody bude limitovany.

      Pokud podelal ale neco jinyho – at uz ze nebyl schopnej tu roli vykonavat nebo zvolil spatnou cestu v necem, nejspis to znamena bud delaye nebo nejaky dalsi problemy v budoucnu 🙂 Skoro bych rek, ze to je ta horsi moznost.

      @aznoh
      K ty RAM – jeste ted se vzpamatovavam z toho tvyho vlastniho linku, kde pamet na 3000MHz mela vyssi score nez pamet na 3200MHz 😀 😀 Tolik k pametem ..

     • Proc ho vyhodili je celkem jedno. Asi k tomu Lisa měla nějaký důvod. 🙂
      Ale to tvoje „strasny problemy s uvedenim Ryzenu a Navi“ je opět výrok na Chocholouška. 😀 Ale neboj, parťák Gogo tě za to jistě pochválí. 😀

     • Rozhodl jsem se tohle vlákno smazat, protože na konci to zase přešlo do takových těch osobnívh přestřelek – ať to zůstane v jen v tamtom vlákně, prosím.
      Moc jsem nebyl s to vymyslet, od kterého přípsěvku to vykopnout pryč, tak to neberte osobně, holt někde se to střihnout muselo, i dkyž to nemusí být spravedlivé.

      Ad téma Maudit, které se v tom lváknu probíralo – jako já si taky osobně myslím, že vědomě lže. Samozřejmě to nemůžeme vědět najisto, dokázat se to dá jenom hodně těžko (i když možná, že někdy třeb bude nekonzistentní a někdo by to v tom spamu dohledal, ale kdo by si chtěl všechen ten spam pamatovat), takže když tohle říkám, tak to je jenom můj dojem – pozor na to.
      A nebude to samozřejmě vždycky, ale viděl jsem to tu myslím mockrát. Z mého pohledu to vypadá tak, že postne něco, co není pravda, spoléhá se na to, že si toho nikdo nevšimne/nikdo nebude oponovat, a když bude, tak se zaútočí, bude se překrucovat, zkoušet přenést pozornost jinam. IMHO minimálně v některých případech ten člověk opravdu od začátku ví, že postuje něco, co není pravda.

      Tady u tohohle článku jsou to jenom spekulace, který hodně připepří, aby to vyznívalo co nejzlejš a pak to sem postne, to se jako lhaní označit nedá. I když třeba by se dalo namítat, že poctivé a správné by bylo dělat to tak, že čím větší spekulace, tím víc by se mělo zdůraznit, že to nevíme jistě, ale hádáme, a ne podávat to jako fakt.

      • omlouvám se redakci a tobě osobně, Honzo. Z mé strany se to opakovat nebude.

      • @janolsan

       Ja si taky myslim, ze vedome lzes. Delsi dobu jsem si myslel, ze je za tim jen kruta neodbornost, ale je mi jasny, ze to je zamer.

       Na chvili pominu, jak jsi nam tady ukazal, jakej „expert“ jsi na neuralni site, kde si v ramci svyho hejtu na Nvidii chtel pouzit svy znalosti upravy fotek a kdyz sis uvedomil, ze jsi prestrelil (nebo spis nedostrelil), uz jsi to nemoh vzit bez ztraty vaznosti zpatky. To se stane a je to lidsky. Jsou tu ale i dalsi veci, ktery uz jsou podstatne horsi – veci co se zamlci, veci co se ignorujou, veci co se u jedny znacky barvi na ruzovo, u druhy na pohrebni cernou, hlavne lzi o tom, co kdo rika, abys na to nasadil nejakou nesouvisejici pointu. A asi tak 10x vetsi mnozstvi pouzivanejch argumentacnich klamu, nez je u lidi bezny (protoze urcitou miru pouziva nevedomky vetsina populace), coz uz je bez pochyb zamerny.

       Krasne cerstvej priklad za vsechny prave ted – snazis se popirat jak muzes, ze i9-9900k boostuje u rychlejsich kousku na vsech jadrech k 5 GHz. Ohanis se tu nejakou udajnou „specifikaci“ maximalnich boostu, pricemz nic oficialniho jsi nedodal. Ze existuje realna specifikace power levelu, ktera dokaze limity na urcitou dobu prekonat, te nezajima. Automaticky tvrdis, ze to je tvrdy maximum, i kdyz je zrejmy, ze se jedna o maxima pro zakladni power level. Ignorujes fakt, ze reviewer s Guru3D jasne popisuje, ze „rychlejsi cipy se k 5GHz dostavaji pomerne bezne“ uz pred overclockem. Neodpovedel jsi na text Steva z Gamers Nexus, kde rika, ze „vetsina desek specifikace a limity Intelu nedodrzuje“ a ze by se to mozna melo brat jako normalni, protoze takova je realita. Ve svym okoli mam i9-9900k dokonce tri a vsechny boostujou k 5GHz. I kdyz, je to internet, klidne si tomu never zejo. Prece lzu 🙂

       Uplne to samy pres kopirak tu uz bylo 100x. Vzdycky vyignorujes fakta – linky na konkretni texty z duveryhodnejch zdroju a pak uz jen postujes porad dokola ty samy nesmysly bez jakyhokoliv dukazu.

       Me je jedno a vzdycky mi bude jedno, jestli AMD fans zkouseji predvedcit ostatni ze lzu a ja nevim co vsechno. Porad jsem presvedcenej, ze vetsina ctenaru nejsou idioti a ty linky, co postuju, si otevrou a prectou.

       Nekdy se u toho muzou i dobre pobavit, jako vcera s Aznohem a tim jeho extempore s pametma.

       Ono ale neni tezky poznat, ze jsi v zalezitostech tykajicich se AMD, AMD vs Nvidia a AMD vs Intel takzvane „full of hot air“, i kdyz clanky mimo tuhle problematiku od tebe se daji docela rozumne cist. Zlaty standarty novinariny se uz ale vytraceji dlouho. Takze jsi bohuzel i pres to vsechno docela v prumeru. Jsme v dobe internetovejch magazinu financovanejch reklamou, kde novinari delaj za par supu. Tak co bysme chteli zejo. Fakta prece nikoho nezajimaj, tak proc by mely zajimat novinare.

      • Tak popořádku.

       Druhý odstavec: o DLSS jsem měl pravdu (jako možná ne do všech detailů, ale principiálně podle všeho jo), ty ne, nesnaž se to tu pořád přemalovávat nějakým blábolením. Já tvrdil, že to funguje a bude vypdat jako ostatní neural-networks spatial upscalery a že je to upscaling z nižšího rozlišení. A tak to taky vypadá. A neviděl jsem někoho jinýho, než jednoho anonyma tady rozporovat, že by to tak fungovalo.
       Ty jsi tady mlžil o temporálním fungování (už se to někde potvrdilo mimo divoce interpretovanou větu z Huangova PR pitche?), o tom, že je to supersampling a že to má vyšší kvalitu než obraz na nativním rozlišení. Stojím si za tím, že jsi byl vedle a vágní mlžení o autoencodérech a to, jak o něčem nic nevím (a ty asi jako že jo) na tom nic nezměnilo.

       Třetí odstavec: já napsal specifikace i9-9900K podle Intelu (dodané výrobci desek, keteří je mají od něj), dal jsem dva linky, ty *falešně* tvrdíš, že se ten procesor chová jinak. Jako jedinej na světě snad, recenzenti co to měli v ruce píšou, že se to chová tak, jak je to v těch tabulkách. Power limity jsou oddělená věc, která má určovat, jak dlouho se dá turbo držet, ne jaké jsou stropy frekvencí. Nedokázal jsi nic, jenom plácáš vlastní výmysly bez jakýhokoli důkazu, cizí články zkoušíš překrucovat, nebo jim nerozumíš. Ale zároveň na mě útočíš, takže předpokládám to nejhorší.
       Tohle jinak není Já versus Maudit, tohle je AnandTech, WikiChip a další versus Maudit sám. Neútoč na mě, jdi řvát na ně.

       Čtvrtej odstavec mě +- obviňuje z toho, co děláš ty sám. Úplně přesně jsi to udělal u toho i9-9900K.

      • Jinak teda uznávám jednu věc, že jsem neměl vytahovat ten můj osobní názor (ne že bych ho bral zpět), tudíž si za tohle můžu a vyprovokoval jsem to. Omlouvám se tedy za osobní útok.

       To tě ale neopravňuje k tomu, abys tu dál nepravdivě argumentoval o těch technických věcech. Měl jsi mě sjet za to, že jsem o tobě napsal ten výlev.

      • Ajeje, další nekonečná debata s manipulátorem Mauditem. Proč furt ten blázen mluví o tom, že 9900K boostujou na 5GHz? A proč by neměly? Vždyť to je jejich specifikace..
       Tak hlavně že bude 21 RT her při vydání Touringu, Touring je o 200% výkonnější než Pascal, RT bude zvyšovat FPS, protože odlehčí grafice, Navi zaručeně nebude mít nereferenčky rychlejší než reference atd.. Vše vám Maudit vysvětlí, že vlastně má pravdu. 😀

       Komedie postiženého člověka, který tu, pokud je mi známo, za 5 let ani jednou nepřiznal, že se spletl. Přijdu se na tebe zase Mezi ploty v květnu podívat. 😉

      • No a to jsou presne ty lzi, argumentacni klamy, krasne pohromade.

       Odvolavas se na autority, ktery ale nic takovyho, co ty, netvrdi. Clanek v AnandTechu uvadi tabulku maximalnich boostu, ale nikde netvrdi, ze by omezovala ty kratkodoby boosty na PL2/PL3/PL4. To jsi si vykouzlil ty. Tady je celej ten odstavec:
       „Per Core Turbo Ratios

       In our information escapades, we were able to obtain the per-core turbo values for each processor. Intel still classifies this information as ‘proprietary’, so does not distribute it. However Intel’s partners are more than happy to give us the information, given that it has to be coded into the system BIOS anyway.“
       https://www.anandtech.com/show/13400/intel-9th-gen-core-i9-9900k-i7-9700k-i5-9600k-review

       Mimo jine tam v ty posledni vete pisou, ze to musi byt naprogramovany do BIOSu.

       Coz souvisi presne s tim Stevovo clankem:
       “But at the same time, if all the boards pretty much violate the spec, maybe it isn’t misleading. If that’s the reality, then it is accurate to performance in most cases, but inaccurate insofar as power consumption. Either way, both cannot be accurate simultaneously.”
       https://www.gamersnexus.net/guides/3389-intel-tdp-investigation-9900k-violating-turbo-duration-z390

       Vis, on je v tom clanku od Stevea i graf a vsimni si tam dvou veci – popisku vlevo „all-core frequency“ a ty modry a hlavne zluty cary, ktera jde naprosto jasne bez oveclocku k 5GHz po dobu cca 30s od zacatku testu. Je tam krasne videt, jak se pak srovna na tech tvejch 4.7GHz. Ale bez pochyb u obou desek na nekolik desitek sekund litaji frekvence na vsech jadrech zaroven nad ten limit, hlavne u ty MSI prakticky na 5GHz (tam uz pak zalezi, jak dobrej je ten konkretni kousek CPU a kolik mu deska dokaze dat stavy – ta MSI az 150W s ET Auto).

       Tady je ten graf:
       https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/motherboards/intel-tdp/3_intel-tdp-investigation-frequency-msi-asus_all.png

       Ja stejne necekam nic nez dalsi ignoranci bez jedinyho linku a dalsi argumentacni klamy typu „Neútoč na mě, jdi řvát na ně.“ predstirajici, ze s tebou ty zdroje souhlasi. Nesouhlasi.

       K DLSS uz toho bylo hodne a kdyz sem dam ty linky na whitepaper Nvidie a jeji prezentace, stejne to zas smazes jako uz nekolikrat pred tim. Takze to fakt ne. Ja vim, ty vis, to mi staci.

      • Jo a btw ja mam taky MSI Z390, Gaming Pro Carbon s wifinou a bluetooth. To chovani muzu potvrdit. I kdyz to tady vubec nic neznamena ..

      • 😀 a žes to neřekl dřív čoveče…
       večerní prášky už byly? 🙂

      • „ktery ale nic takovyho, co ty, netvrdi. Clanek v AnandTechu uvadi tabulku maximalnich boostu, ale nikde netvrdi, ze by omezovala ty kratkodoby boosty na PL2/PL3/PL4.“

       To, že to funguje jinak, je tvoje tvrzení, které bys měl doložit, což jsi neudělal. Všichni ostatní to interpretují naopak tak, jako já, a z AnandTechu to vyplývá. Dokonce i z toho, co cituješ.

       Tvůj citát z GamersNexusu vůbec nemluví o té tabulce, opět mluví jenom o power limitech, které jsou ortogonální věc, aplikovaná zvlášť. Nevím jestli to víš nebo uznáváš ve svým myšlenkovým světě, ale už ty tabulková turba (takže max. 4,7 Ghz maximálně pro všechna jádra) překračují TDP (limit PL1) a tudíž jdou do limitu PL2. Tudíž už toto tabulkové chování vede k překračování limitů, o kterém tam Gamers Nexus mluví. Toto překročení podle Intelu má být časově omezené, ale výrobci desek to ignorují a nechávají ho na neomezenou dobu. Gamers Nexus nikde netvrdí, že to překračování TDP/PL1 a běh na PL2 vede k překročení maximálních frekvencí podle té turbo tabulky. Ne, ta je pořád dodržována, veškeré turbo se realizuje v jejím rámci. Jen o tomto GamersNexus píše, o ničem jiném, co se tam sanžíš přidávat. Důkaz asi je i to, že žádný z tvých citátů vlastně tu tvoji verzi nedokládá. A je to fakt únavný a trapný pořád opakovat, když se budeš zase tvářit, že je to všechno úplně jinak.

       Pokud v tom grafu jde frekvence nad 4,7 GHz, tak to znamená, A) že nemohly být vytížené všechny jádra B) Byl zapnutá multicore enhancement na desce, což ruší tu tabulku turbo frekvencí a jde o přetaktování. To MSI má taky zvedlou BLCK, to taky zvedne frekvenci mírně nad, ale to je jiná věc.

       Netvrdím, že to náhodou nemůže být, jak to tvrdíš ty, ale dokud nemáš skutečný důkazy, tak *tobě* nemůžu věřit, když to nikdo jiný tak jako ty netvrdí. Kdybych to bě někdy tyhle tvrzení věřil, tak bych za posledních pár let už považoval za skutečnost takový blbosti…
       Každopádně GamersNexus se věnuje trvání turba, ne frekvencím, žádný důkaz tý tvojí báchorky tam IMHO není.

      • Jako jestli najdeš někde nějakej dokument, podle kterýho ty tabulkové limity nejsou pevné a je možné je třeba v tom PL3 a PL4 režimu hodně krátkodobě přesáhnout, tak sem s tím.
       Jako já se rád poučím a asi by to bylo dobrý rozšířit, protože jak říkám, celej svět má momentálně za to, že strop turba je pevně daný podle počtu zatížených jader a funguje to podle té tabulky.

       Já se prostě jenom řídím podle takříkajíc zatracenýho celostvětovýho konsenzu/obecnýho vědění, nebo jak tomu říct, nechápu, jak za tohle na mě můžeš vyjíždět. Najdi pro to reálnej doklad, a bude to docela přínosný. Já jsem otevřenej tomu změnit to, co píšu, protože já se snažím jet podle reality, i když to asi nedokážeš ocenit.

       Ale řvaní tady na diskusi a tvoje dojmologie a uvažování na pricnipu „přání otcem myšlenky“ fakt k ničemu nevede. A nic jinýho, co by proti tomu obecnýmu vědění svědčilo, si nepředvedl a jestli to má jako stát na nějakým tvojem čestným slově, tak to je sorry absurdní.

       (Představ si to: prakticky všude na světě se bude psát ta verze, že to turbo jede podle tabulky s maximy danými počtem jader, ale na Cnews.cz jako jediným místu na webu budou říkat, že ne, protože… se za to zaručil křičící anonym v diskusi. Snad chápeš…)

      • Nejen ze prakticky vsichni vyrobci desek ty limity prekracujou, ale davaji tam features jako to Enhanced Turbo ktery kdyz se rucne zapne (defaultne je na auto), tak „will boost all-core frequency to 5.0GHz“.

       Ty procesory to zvladaj v pohode (ted se klidne taky odvolam na celej svet, obecne znamej fakt atd., protoze to je o i9-9900k proste znama vec). Tak proc to pocitat jako nejakej faul? Nechapu.

       Jako chapu Intel, ze se to snazi omezit, aby nebyly tak velky rozdili v ramci jednoho jedinyho konkretniho typu cipu. Ale zas z pohledu uzivate chci vymackat co to jde, aniz bych musel nejak ovecklockovat.

      • Tak teď se ukázalo jak tomu nerozumíš. To, že Zetkový desky umí locknout všechny jádra na turbo je overclocking. H. Olšan jasně psal o defaultních scpec. Intelu. Ale to jistě víš.

      • Keby 9900K dosahoval bez problémov all core boost 5Ghz, aký by mal intel dôvod ohlásiť CPU 9900KS ktorý sa pýši práve all core boostom na 5GHz ??? Jop a doteraz sa ten 9900KS na trhu neobjavil, navzdory tomu, že vraj all core boost 5Ghz nie je problém pre bežný 9900K. Hmm tu ani niečo nesedí.
       TO J.O.: Človek čo ustavične a zjavne úmyselne zavádza si zaslúži aspoň minimálne pokarhať.

      • Ne. Turbo je turbo. To bys moh tvrdit ze vsechny procesory s dynamickou frekvenci jsou vlastne OC.

      • @nonestaciti

       Uz to tady padlo nekolikrat – u i9-9900k turbo zalezi na konkretnim kusu CPU, muze dosahovat takovych taktu ale taky nemusi (Guru3D vylozene rika ze „ty rychlejsi kousky se k 5GHz priblizuji“). Zato u i9-9900KS mas jednak o 400MHz vyssi base clock a za druhy tam mas nejakou lepsi garanci, ze to tak pojede. De facto vyberovy kusy toho samyho kremiku. Ale taky radne zaplaceny.

      • „So in this example, if you have Multicore enhancement enabled (which is an ASUS/MSI/ASRock/Gigabyte default), all cores will clock at higher turbo frequencies. Also, they’ll be able to do that for a longer time, e.g. the Intel reference could be 30 seconds for max two cores at 4.8 GHz, whereas this enhancement could apply all six cores at 4.8 for an indefinite time. “
       https://www.guru3d.com/articles-pages/intel-core-i9-9900k-processor-review,7.html

       „Enabling multi-core enhancement means that the CPU ignores the Intel spec, instead locking all-core Turbo to the single-core Turbo speeds“
       https://www.gamersnexus.net/guides/3077-explaining-coffee-lake-turbo-8700k-8600k

      • A to je jako nejakej podvod kdyz to CPU dokaze a prakticky kazda deska nabizi? 😀

      • A kdo mluví o podvodu?
       Každopádně jsem rád, že jsi to konečně pochopil a jsem rád, že jsi to opět nepřiznal. Jen ať to každej vidí…

      • „For our processor reviews, we disable stuff like that,“
       Tyhle vety jsou na Guru3D, TPU, Gamers Nexus, atd., coz mimo jine znamena, ze oproti Ryzenu, kterej jede prakticky na limitu toho, co dokaze (hlavne ty vicejadrovy verze kvuli spatnymu heat managementu), budou Intel CPU v realu jeste o dost lepsi. To je to, co jsem mel pochopit? 😀 Takze nejenom kochren s tim jeho konkretnim ryzenem bude smutnej, ze ma pomaly CPU, ale i vsichni ostatni amd fans, kdyz zjisti, ze s Intel CPU by na tom byli jeste o slusnej kus lip ..

      • Tak se podivej ty kolovratku, jak to vypada, kdyz se opravdu povypinaji vsechna ta vylepsovadla vykonu na deskach..
       https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=fr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.comptoir-hardware.com%2Farticles%2Fcpu-mobo-ram%2F39273-test-amd-zen-2-x570-a-ryzen-7-3700x-ryzen-9-3900x.html%3Fstart%3D9
       V testu Aplikaci vychazi 3700x o 17% rychleji nez 9900k. Herne jim to tady vychazi 9900k o 3% rychleji nez 3700x. Myslim, ze si kochren bude urcite trhat zily jak „spatny“ CPU koupil za 2/3 cenu :))

      • Nějak nechápu jak má souviset Kochrenův Ryzen s tímhle threadem, ve kterým ti H. Olšan vysvětluje jak funguje turbo boost. Člověk by spíš čekal, že se místo odvádění pozornosti jinam omluvíš.

      • Ten moment kdy tombomino vytahne web, o kterym tu nikdy nikdo nic nezaslech. Priceless 😀

      • Aznohh 8.8.2019 at 8:41
       Maudit a spol evidentně nemůžou přežít, že po té masáži o tom jak jsou nové Ryzeny vadné, tak se najednou objevil Kochren a ukázal, že jemu to bez potíží jede.
       O nic víc nejde. Zbořil se jim domeček z karet.

      • Paciente, ty jsi neslysel o spouste veci, ne jen o tomto webu.
       Nicmene pointa je stale stejna..ze meles dokolecka dokola akorat fanaticke hovna.

      • Já jsem hlavně spokojený s tím jak se v tomhle threadu Maudit pěkně odkopal. To je jeho klasika, někdo mu vyvrátí jeho výmysl a on místo toho aby uznal jak byl mimo (navíc u cpu, kterej má prý doma lol), tak se snaží odvést pozornost jinam, přehodí vyhýbku a rychle zbytek threadu zablije kravinama, aby pointa zapadla . A přesně tohle předvádí v každé diskusi pořád dokola….

       Divím se, že mu na to třeba Gogo skočil, ale Gogo se spíš zachoval ve smyslu nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

      • Jo odkopal, jo? 😀 Olsan pod tihou dukazu presel od „ne, neni to tak, lzes“ k „nerikam, ze to tak nemuze bejt, ale *tobe* to neverim“, coz je v jeho pripade skutecne maximum, co mu jeho zbytky hrdosti dovoli, a ja se odkopal? tvoje vlastni linky obsahujou grafy ukazujici nulovej vliv rychlejsich pameti na vykon Intel platformy, a ja se odkopal? made my day! 😀

      • Co to meles paciente za dalsi hovna? Snad nechces tvrdit, ze pameti nemaji vliv na vykon u Intelu? Specielne ve hrach to ma samozrejme vliv na vykon, podobne jako u AMD, jen treba o neco mene.

      • Nemá smysl reagovat Tombo. To přesně on chce, aby zapadl tenhle thread, aby nebylo vidět jak byl vedle. Jak vůbec nevěděl co je Multicore Enhancement a nevěděl jak se chová boost jader u cpu, kterej má údajně doma ;). Prej „pod tíhou důkazů“ a narozdíl od H. Olšana nedodal žádnej. 😀 Prostě se ukázalo jak tomu Maudit vůbec nerozumí, 🙂 Osobně se celkem divím, že se redaktor nechá takhle urážet, až kálet si na hlavu, ale to už je Honzova volba.

      • Aznohh 8.8.2019 at 10:19
       Za prvé nechápu proč se zrovna Mauditovi Jan O. omlouval. Po tom co tu Maudit předvádí a jak nečestně (lživě) se do Jana naváží?

       No a za druhé k gogo1963 . Vidím to přesně jako Ty. Kdo si pročítá diskuse a nejen tady. Ví že on zrovna AMD v lásce nemá, a tak chrání někoho kdo je na jeho lodi. Bohužel slepě. Jak tu bylo ve smazaném vláknu on přehlíží a najednou nevidí ani to co Maudit napsal za nesmysly a lži. V zápětí se ještě pak zeptá kde… Vzor jak Maudit napsal, že základní deska nemá vliv na následný OC a výkon PC a to samé co se týče paměti RAM. Přitom i on musí vědět že je to blbost.
       Nicméně opravdu si nemyslím že gogo1963 říká pravdu o svém věku. Chová se jak malý rozežraný fracek a ne vyzrálý muž. Plus se neumí ovládat.

       Ještě k Mauditovi. Ano Intel umí takty 5000+ nicméně už k 5000 je doporučován vodní chladič a k 5200 už je doslova nutnost. K tomu hodně dobrou a kvalitní a drahou základní desku (žádnou levnou jak někteří říkali že k Intelu stačí). Vím že v minulé „diskusi“ dal odkaž na intel na 6GHz. No ale jistě lidi mají běžně doma tekutý dusík a po zapnutí PC přilévají… Tím nesmyslem chtěl říci nevím co…

      • man in shadows … tak vidíš, že umíš pobavit, ale co na to říká tvoje okolí …

      • @Maudit
       „Olsan pod tihou dukazu presel od “ne, neni to tak, lzes” k “nerikam, ze to tak nemuze bejt, ale *tobe* to neverim”“

       Hele, trolle. Žádný důkazy jsi nedal. Já jenom mám intelektuální poctivost, na rozdíl od toho tvýho křivýho vytáčení.

       Nezačal jsi tady náhodou spíš před chvílí ty otáčet, že multicore enhancement, což JE overclock, se taky počítá, a ne, vůbec to není přetaktování, je to turbo, atd (zdroj: *****)? Zase manipuluješ a snažíš se utýct jinam, když ti teče do bot. A fakt mě štve, že na ty tvoje výmysly musím pořád reagovat a pořád mě to stojí čas a energii.

      • Koukam, ze AMD fans lezou zas vzteky po strope 😀 No jasny, citace z clanku, grafy (a to vcetne tech, ktery postovali oni sami – pameti aznohu :D) – to vsechno holt zpochybnime, protoze se nam to nehodi. Takova AMD klasika 😉

      • A šup výhybka od cores na ram. 😀 Vychutnávám si, jak se tu smažíš ve vlastní šťávě. 🙂

      • @Maudit
       Když se „citacema/okazama“ snažíš dokládat něco, s čím ty tvoje zdroje samy nesouhlasí, tak není chyba v ostatních.

       „Koukam, ze AMD fans lezou zas vzteky po strope“
       Nechceš mi tam oméct pavučiny, až si přečteš o těch Epykách? 🙂

    • No jízlivost jsem říkal, že si můžeš nechat no 😀 I když jsi zas těsně před výbuchem 😀 Vidím ale, že veškeré své duševní pochody a poruchy, které máš, se snažíš hodit na druhé 🙂 V neposlední řadě se už u Tebe projevuje stařečská d…..e 😀
     Prej ukaž mi kde to Maudit napsal. Celá předešlá „diskuse“ byla právě o tom jak Maudit pronesl tento nesmysl 🙂 https://www.cnews.cz/amd-ryzen-3000-oprava-destiny-2-linux-novy-bios-gigabyte#comment-215023
     A to nemluvím o tom že se snažil prezentovat OC sestavu jako ne OC sestavu 😀 Prostě komedianti 😀 oba dva 😀

     • ach jo 😀 jako hlupák jsi se narodil, jako hlupák zemřeš. O tom, že základní deska nemá vliv na OC se tam nikde nepíše …s tebou jsem skončil, protože hrách na zeď a podobné příměry jsou ve srovnání s tebou k ničemu …tímhle postem jsi jen potvrdil, že lžeš ty, ne Maudit. Ty sám ses ho tam snažil překroutit a podsouvat věci, které neřekl …

     • Ty mě fakt bavíš 😀 Ve svém věku už máš problémy i se čtením 😀 Kup si brýle třeba to pomůže. Na stařečskou d…..i už asi nepomůže nic ale tak hold s tím se už musíš naučit žít 😀 Tvoje okolí má s Tebou asi hodně zajímavých zážitků 😀
      Jinak popravdě si přestávám myslet, že Ti je kolik říkáš. Tohle se fakt spíš hodí k prepubertálnímu až pubertálnímu věku. Už jen to jak se snažíš ostatní shodit. A to právě stylem neodpovídajícím dospělému vyzrálému člověku.
      Howgh 🙂

     • blbečku, mě už je úplně u prdele, čím se ty bavíš a co blábolíš, když ale na tom trváš, dej sem přesný Mauditův citát ve kterém říká, že základní deska nemá vliv na OC a pak běž do nejbližšího ústavu pro mentálně postižené, ulehčíš svým rodičům

     • @gogo1963, nemas zahradku, dedku blbej 😀 Daj si prasky, chod na vzduch a nerob z tejto diskusie svoju osobnu cisticku splaskov. Ty si tak blby, ze nemas ponatia ako moc blby vlastne si.
      Jedine mozne vysvetlenie, ze kydas hnoj pod kazdym komentom „skoro“ v kazdej diskusii je, ze mas asi syna a je mentalne zaostaly, ma nick „Maudit“, tak sa zastavas, co sa da celkom pochopit. Aky otec, taky syn.

     • Kluci si porad snazi vsugerovat, ze deska ma vliv na vykon 😀 Tolik energie jen proto, aby si nasli vymluvy proc je kochrenovo masina pomala 😀

      High-end desky maji v zasade dve vyhody – extra vybava (porty, rychlejsi sitovky, lepsi zvukovky, podpora SLI, ..) a pak podpora OC (silnejsi VRM, monitoring vseho moznyho, lepsi chlazeni, propracovanejsi biosy, atd.).

      Ta zasadni chyba v kochrenovo usudku je fakt, ze si chudak mysli jak high-end deska musi byt jen o overclockingu. Ne, nemusi. Naopak si myslim, ze vetsina si je kupuje hlavne kvuli ty vybave.

      Ten typek v testu podle vseho jel bez OC (test reportuje 5GHz max turbo, coz je default pro i9-9900k). Aznoh se snazil dosti legracne dokazat, ze je detekce taktu v 3Dmark rozbita, pomoci 11 let staryho a uz nepodporovanyho testu Vantage. To jsem si docela uzil 😀

      Zbytek jsou jen kecy prdy bedary.