Česká televize chystá tři nové stanice. Známe podrobnosti

7

Česká televize po úspěchu s ČT3 dále rozšiřuje nabídku stanic. Od zítřka spouští další tři televizní kanály, kterými bude cílit na konkrétní divácké skupiny. Pro Cnews to potvrdil zdroj z brněnského studia ČT.

Zatímco ČT3 cílí na seniory, kterým na obrazovky vrací televizní hlasatelky a filmy pro pamětníky, nová stanice doplní vytížený zpravodajský kanál ČT24. „Naše čtyřiadvacítka má aktuálně tak vysokou sledovanost, že terestrické vysílače již nestíhají dodávat signál všem zájemcům“ sdělil redakci na dotaz hlasatel ČT Miloš Frýba.

Tip: Jak naladit ČT3

ČT25 zpravodajství pro všechny

Chystaný přechod na kapacitnější DVB-T2 by znamenal jen odklad problému na pozdější dobu. Česká televize proto spouští kanál ČT25, který bude vysílat zpravodajství 25 hodin denně. Zkušební neveřejné vysílání si tato stanice již úspěšně odbyla o víkendu. Dotazy některých novinářů, že den měl 25 hodin jen kvůli změně času, považuje mluvčí ČT za kampaň.

„Když může stanice Prima +1 vysílat s hodinovým zpožděním, Nova naopak vysílat události hodinu před tím, než se stanou a TV Barrandov vysílat události, co se vůbec nestaly, je na trhu prostor pro seriózní zpravodajskou televizi pokrývající více než celý den“ dodal zdroj z brněnského studia.

ČT69 pro dospělé

Druhým novým kanálem má být stanice pro dospělé ČT69. Česká televize se rozhodla zareagovat na současný trend zpřístupňování porna všem zdarma a dohodla se se společností Pornhub na odebírání obsahu pro veřejnoprávní službu.

Obsah bude pro stanici ČT69 potřeba předělat do televizního formátu, do stopáže filmů či seriálů. Specialista Pornhubu na vztahy s veřejností David Dick se k tomuto vyjádřil, že není problém doplnit existující obsah o nějakou hlavičku a patičku, jiné orgány již videa obsahují.

Zařazeny budou ale i známé pořady, jako Sám doma a licenční vysílání původního pořadu Novy Rychlý prachy.

ČT88 pro milovníky nostalgie

Třetí nový kanál převezme část vysílání z ČT2 (kterou již dříve někteří pejorativně označovali jako ČT Hitler) a plně se zaměří na dokumenty z druhé světové války. Má fungovat podobně jako Déčko a Art.

Tedy na stejném kmitočtu bude vysílat přes den již zmíněné dokumenty, zatímco večer se přepne na kulturu a uvidíte záznamy koncertů stříbrného Zlatého slavíka (a kdyby soutěž nebyla zrušena, tak po smrti Karla Gotta jistého vítěze), Tomáše Hnídka. Česká televize kanál označuje zatím pracovně jako ČT88.

Další stanice v dlouhodobém plánu?

ČT nové stanice ilustrák
ČT nové stanice

Prozatím se nepotvrdily spekulace o vzniku stanice ČT666, která by měla konkurovat křesťanským kanálům TV Noe či slovenské TV Life. Ani o stanici pro chudší diváky označované jako ČT0, na kterou by se nevztahovaly koncesionářské poplatky.

Nové stanice ČT: Nejvíce se těším na

zdroj: Cnews.cz

Česká televize chystá tři nové stanice. Známe podrobnosti
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.8%) 100 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Aprílové články nemám rád, dneš už často nejdou poznat od možného reálu, ale tento se Radkovi opravdu povedl😁👍
    Tohle nemá chybu: „Naše čtyřiadvacítka má aktuálně tak vysokou sledovanost, že terestrické vysílače již nestíhají dodávat signál všem zájemcům“ sdělil redakci na dotaz hlasatel ČT Miloš Frýba.