U serverů je běžné, že modulární HS zdroj(e) (12V only) je/jsou připojen(y) k další desce (poweboard), která obstarává další napětí a konektorovou výbavu napájení, typicky i kabely pro přídavné napájení, disky/mechaniky (pokud není použito koše na HS disky, což už dnes skoro není vidět)
Změna konektoru grafiky je jen o změně kablíku z powerboardu, a to se v té hromadě komponentových SKU s klidem ztratí.
AMD v tomto segmentu tahá za kraší konec provazu.
Přímá nahraditelnost je určitě uřivatelsky přívětivější než hledat v hromadě SKU co potřebuju.
Konektor je úmistěn na kratší straně, tak jak to tyto SRV/WS karty mívají.
Je u něho 8 jakýchsi chipů co by mohlo vypadat na nějaký loadbalancing.
Máte vysokoškolské vzdělání, tak nám k tomu prozradíte určitě víc.
11. 5. 2026, 13:54 editováno autorem komentáře
To ale za tebe udělá konfigurátor serveru... ty jako zákazník se o SKU dozvíš až z dodacího listu.
Druhá věc je, že kdyby tam býval byl normální konektor, zvládající velké proudy (viz výše), nemusely by tam být ty fancy balancery a celé řešení mohlo být levnější. Aneb jak říkal jeden z mých učitelů na oné VŠ: "Dobré řešení je vždy Wasserdicht, Bombenfest und Idiotensicher!" Bohužel dnes se s debilizací inovačního procesu tohle zlaté pravidlo vytrácí.