Hlavní navigace

V Česku odstartuje „placené DVB-T“. Paradoxně s programem nazvaným O2 TV Free

Sdílet

Zdroj: Redakce
O2 následuje Seznam a do DVB-T propašuje internetové HD vysílání. Kyslík chce uspět se sportovním programem, který v bezplatné verzi nabídne jen ochutnávku.

O2 míří do pozemního digitálního vysílání. V neděli 5. března 2017 přibude v DVB-T multiplexu 4 nový program O2 TV Free v SD rozlišení. Poběží na něm sportovní přenosy z kanálu O2 TV Sport, ale má to háček. Jen část vysílání bude zdarma. Poprvé se tak v českém DVB-T objeví placené kanály. Kyslík ale nebude požadovat CI modul a přístupovou kartu jako u satelitu (nebo v zahraničí i pozemních stanic), nýbrž své placené vysílání přesune na internet. Podobně jako se do DVB-T vměstnal Seznam se svým Streamem. O2 k DVB-T streamu přibalí kanál HbbTV, který u chytrých televizorů zpřístupní HD vysílání, funkci pro zpětné zhlédnutí až 50 hodin dozadu, možnost pozastavení pořadu a u vybraných pořadů i archiv.

MM_AI

O2 TV v HbbTV
O2 TV v HbbTV
O2 TV v HbbTV
O2 TV v HbbTV
O2 TV v HbbTV
O2 TV v HbbTV

Standardní program v DVB-T bude zdarma a až do 21. března na něm poběží kompletní O2 TV Sport. Od tohoto data budou bezplatně jen záznamy zápasů a sportovní magazíny. Přístup k přímým přenosům bude od 21. března do 3. dubna zpoplatněn 1 Kč na 24 hodin. Od 3. dubna bude 24hodinový přístup stát 69 Kč. Platí se jen a pouze pomocí prémiových SMS.

Harmonogram zpoplatnění O2 TV Free Harmonogram zpoplatnění O2 TV Free

Za 69 Kč na 24 hodin operátor nabízí i O2 TV Sport dostupný na počítačích, mobilech a tabletech. Od dubna ale služba zdraží na 99 Kč. I 69 Kč je hodně. O2 evidentně cílí na nepravidelné diváky, kteří se budou chtít čas od času podívat jen na finále tenisu nebo fotbalový šlágr. Základní O2 TV M s 80 kanály (18 v HD) včetně O2 TV Sportu totiž stojí 299 Kč měsíčně, tj. asi 10 Kč na den.

Programové schéma O2 TV Free pro rok 2017 Programové schéma O2 TV Free pro rok 2017

Byl pro vás článek přínosný?