Hlavní navigace

Čína dostane vlastní Steam. Bude tam 750× méně her

26. 8. 2019

Sdílet

Největší obchod s hrami pro PC čínským cenzorům zatím uniká, úředníci pouze zakázali prodej erotických nebo extrémně násilných her a zablokovali diskuzní fórum Steam Community. Většina her je ale v nejlidnatější zemi stále dostupná a tamní uživatelé patří k nejaktivnějším v celé síti. Dle statistik Steamu totiž 20+ % uživatelů používá klientský program v čínštině. A Číňané také přenesou nejvíce dat, celkově 71 PB za týden, což je více než pěti celosvětového objemu.

Zásah vlády pro téměř nekontrolovanému obchodu ale může přijít každý den, což je i jeden z důvodů, proč Valve Corporation připravuje oddělený Steam speciálně pro čínský trh. Spuštění se blíží, Valve na uvedení pracuje s místní společností Perfect World, která již do země draka přinesla CS:GO a Dotu 2. Nový obchod založený v souladu s místními regulemi se jmenuje Čeng-čchi Pching-tchaj (česká transkripce), což odpovídá anglickému Steam Platform.

Hry do katalogu bude vybírat kurátoři a z počátku jich tam bude opravdu málo. V první várce je přibližně 40 titulů (oproti 30 000 na velkém Steamu), mezi nimi i český Euro Truck Simulator 2. Z ostatních známějších jde o Dotu, FTL, Subnauticau, Two Point Hospital, Dead Cells nebo Overcooked 2.

ROZHOVOR: Jakub Dvorský o rasismu ve hrách a proměnách herního průmyslu

Čínští hráči budou mít dle vyjádření pro britský Eurogamer možnost přenést si hry a uložené pozice z globálního Steamu na ten regionální. Otázkou ale zůstává, jak na tom budou multiplayerové hry. Tj. jestli budou moci soupeřit uživatelé čínského a globálního Steamu.

MM_AI

TIP: Steam testuje interaktivní katalog. Hry doporučí lépe než dřív

Zdroj: PCGamer

Byl pro vás článek přínosný?