Hlavní navigace

Další hrající nábytek: Sonos a IKEA představily reproduktor v obrazu

15. 6. 2021

Sdílet

Zdroj: IKEA
IKEA ve spolupráci se Sonosem právě představila další kombinaci reproduktoru a nábytku. Pod názvem Symfonisk teď najdete i obraz, respektive rám na obraz s vestavěným reproduktorem fungujícím přes Wi-Fi a síť Sonosu.

V roce 2019 vzešly ze spolupráce reproduktory ukryté v lampě a v poličce. Díky relativně nízko posazené ceně i kvalitě byly velmi oblíbené a IKEA je nestíhala vyrábět. Kdo měl doma nějaký reproduktor od Sonosu, přes IKEA se mohl výrazně levněji dovybavit. Sonos totiž dává smysl až při větším počtu reproduktorů, mezi kterými umožňuje multiroom i velmi snadné přepínání. A kvalita zvuku je také na velmi dobré úrovni.

Lampičku a poličku teď doplňuje obraz, o kterém se šuškalo už v březnu. Spekulovalo se i o novém modelu lampy, ale na dnešní prezentaci představila IKEA jediný model. Trošku nevýhodou je stále to, že se všechny reproduktory jmenují stejně. Proto o nich také často píšeme ne jako o Symfonisku, ale o lampičce, poličce a nyní o „obrazu“.

Tip: IKEA se spojila se Sonosem. Symfonisk slouží i jako lampička a polička (test)

Stejně jako to platilo u poličky, budete si moci koupit dva a připojit je k soundbaru jako zadní reproduktory. Je otázkou, zda se kvalitativně zařadí před poličku, ale cena by tomu odpovídala. Podle produktové manažerky Sonosu Sary Morris lidé často doma nemají reproduktory proto, že neví kam je dát. A nový reproduktor ve formě obrazu by se mohl hodit právě jim.

Pohled na vnitřní část
Pohled na vnitřní část
Připojení
Připojení

Obraz lze pověsit na zeď i položit na zem, v těle má nachystané integrované nožičky. Ovládá se pomocí tří tlačítek na zadní straně, nebo pomocí aplikace. Reproduktor je sice připojen přes Wi-Fi, ovšem kabel zůstává potřeba kvůli napájení

MM_AI

Reproduktor v obrazu Symfonisk bude v nabídce ve dvou základních barevných provedeních šedé a černé. Abstraktní obrazec na plátně se nazývá cymatika. Další obrazy, respektive kryty na rám o velikosti 40 × 56 cm, se budou prodávat samostatně. Reproduktor bude IKEA prodávat od 15. července za cenu 4990 Kč.

zdroj: IKEA

Byl pro vás článek přínosný?