Hlavní navigace

Dříve nejvýkonnější sedmipalcový tablet je konečně v ČR. Alza prodává Tegru Note

Sdílet

Zdroj: Redakce

Loni v září Nvidia uvedla prý nejvýkonnější sedmipalcový tablet. Sama ale Tegru Note 7 neprodává, vyrobila referenční zařízení, které si obrandují jednotliví výrobci. Tablet je ve skutečnosti stejný, liší se jen zadní logo. Distribuci přislíbil Zotac nebo EVGA, druhá zmíněná značka jej však začala u nás v Evropě prodávat až letos na jaře. Cesta do Česka trvala další roční období.

nVidia Tegra Note
nVidia Tegra Note

Alza jej nově nabízí za 5490 Kč. Dle Heuréky je Tegra Note7 dostupná v některých českých obchodech už od dubna, ale ceny se pohybovaly okolo 6500 Kč. Ta od Alzy odpovídá hodnotě zařízení lépe. V USA je tablet za 199 dolarů. Po přičtení české 21% DPH to dělá 4840 Kč. Rozdíl sedm stovek je vykoupen mimo jiné dvouletou zárukou.

 

Má ještě dnes Tegra Note 7 smysl, když co nevidět přijde nástupce? Pokud rádi hrajete nebo kreslíte, tak ano. Nvidia tablet osadila čipsetem Tegra 4 s čtyřmi jádry Cortex-A15 (1,9 GHz) a 72jádrovou grafikou GeForce. Hry na ní dle mých zkušeností (sám už mám tablet půl roku) běží opravdu plynule, a to i přes hendicap v podobě 1 GB RAM. Dnes už je zvykem dvojnásobek.

Uvnitř je dále 16GB úložiště, slot pro microSD karty, GPS, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0. Displej má na dnešní poměry už trochu hrubší rozlišení 800 × 1280 px, ale IPS panel má jinak velmi dobré barvy a pozorovací úhly.

MM_AI

Přidanou hodnotou tabletu je integrovaný stylus, který je hodně přesný a na displeji dokáže různým nakloněním špičky kreslit jinak tlusté křivky. Aplikací, které by jej plně využily, jsou ale podle všeho jen dvě, a ty už najdete v systému (malování a poznámky). Dobré jsou pak přední stereo reproduktory, které navíc na boku přístroje doplňuje malý bass reflex.

Nvidii je pak třeba pochválit za čistý Android s rychlými aktualizacemi. Firma se o ně stará sama a v tuto chvíli už pro Tegru Note najdeme i KitKat 4.4. Zařízení časem dostane i Android L.

Byl pro vás článek přínosný?