Je to nevýhoda plynoucí z toho, že jsme (my/svět/trh) akceptovali ty 220W (nebo 250W u Intelu) procáky s míň jádry předtím. Kdyby to Intelu před těmi 6-7 lety neprošlo, mohly 16-24jádra dneska pořád být někde na 150 W a tyhle šílenosti na 300 W.
Podobně si na sebe pleteme bič tím, že se dopustilo (Nvidii v klidu prošlo) zvýšení spotřeby grafik na 350W... pak na 450W... 600W...
Dost by mě překvapilo, kdyby se zastavila na téhle úrovni a už nešla dál (i kdyby to už zůstalo jen na stejné úrovni, 600 W by to pořád bylo v háji).