Hlavní navigace

Finální sestavení Windows 10 Creators Update by měl Microsoft vyprodukovat v příštím týdnu

13. 3. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce

Již víme, že Microsoft nadcházející řadu Windows 10 dokončí nejprve ve verzi pro počítače, později přijdou na řadu mobily. S veřejným uvedením Creators Updatu pro počítače se počítá v dubnu. (Také víme, že Microsoft již začal pracovat na podzimním vydání pro rok 2017.) Vydání se tedy blíží, ale před pár dny vydané sestavení 15055 pro program Windows Insider jednak „zdobí“ vodoznak, jednak ho trápí ještě řada známých potíží.

Zac Bowden tvrdí, že Microsoft by v tomto týdnu měl zahájit interní procesy vedoucí k finálnímu sestavení. Tomu můžeme neoficiálně říkat RTM, ačkoli Microsoft již veřejně takové označení nepoužívá. Bowdenovy zdroje jen potvrzují, co jsme tak nějak očekávali. Microsoft by tak v nadcházejících dnes měl vyprodukovat až několik sestavení Windows, které lze označit jako kandidáti na vydání.

Windows 10 Creators Update nabídne řadu vylepšení Edge Windows 10 Creators Update nabídne řadu vylepšení Edge

Nejlepší sestavení bude zvoleno za finální a několik dní až týdnů – ne však mnoho týdnů – před veřejným vydáním toto sestavení budou testovat lidé zapojení do programu Windows Insider. Finální sestavení by si tito lidé měli osahat v příštím týdnu. Ve fázi testování v programu Windows Insider můžeme očekávat, že Microsoft vyprodukuje několik balíků záplat s tím, že veřejnost již při oficiálním uvedení neobdrží úplně první verzi sestavení, ale již do jisté míry opravenou.

Fáze intenzívního ladění ovšem bude reálně pokračovat ještě několik týdnů po oficiálním veřejném uvedení. Microsoft již nové řady Windows 10 distribuuje postupně, přičemž teprve při reálném nasazení na rozmanité softwarové a hardwarové konfigurace bude zkoumat kompatibilitu. (Instalaci nicméně můžete vynutit, pokud jste nedočkaví.) V této fázi je nevyhnutelně nalezeno nemálo dalších chyb, které budou Redmondští průběžně opravovat. Doufejme, že bude dubnová verze Windows 10 méně problémová.