Hlavní navigace

Google zakládá vlastní herní studio. Bude tvořit exkluzivně pro Stadii

24. 10. 2019

Sdílet

Google letos v březnu najal velkou posilu, post viceprezidentky nabídl Jade Raymondové, bývalé producentce Ubisoftu a EA, která měla na svědomí rozjezd sérií Assassin’s Creed nebo Watch Dogs. Krátce na to firma sdělila, co přesně tam bude dělat. Google totiž oznámil vlastní herní platformu Stadia, která jde přímo proti Xboxu a PlayStationu, ale která díky streamování bude fungovat na všech možných mobilech a počítačích. Raymondová dostala na starost vybudovat nové studio Stadia Games and Entertainment, jež bude tvořit hry exkluzivně pro Stadii. Žádný chystaný titul zatím neznáme a možná potrvá roky, než si jej vůbec budeme moci zahrát. Studio totiž teprve fakticky vzniká, centrála bude v Montréalu a Google již hledá zaměstance v oblasti grafiky, vývoje enginu, UX rozhraní, dále chce najmout designéry, producenty a zaplnit také další technické i umělecké pozice.

Myslíte si, že Google Stadia bude důstojným soupeřem pro PlayStation a Xbox?

Herní pobočky otevírá také v Tokiu a Londýně, tam ale nebude probíhat vývoj, nýbrž pouze vydavatelské aktivity a PR. Starat se budou o spojení s 3rd party vývojáři pro Stadii a zároveň i propagaci nové platformy. Místa asi nebyla vybrána náhodně. V Británii jsou dlouhodobě hodně populární Xboxy, v Japonsku se zase „neprodává“ nic, co na sobě nemá logo PlayStation nebo Nintendo.

Co čekat od Montréalského studia, zatím nevíme. Google snad další detaily prozradí v nadcházejících týdnech. Stadia totiž oficiálně odstartuje 19. listopadu. Metropole v Québecu je důležitým bodem na herní mapě. Pobočky tam mají i EA, Ubisoft, Warner Bros, Square Enix, Eidos, Epic Games, Gameloft, Bethesda a další. Ostatně, pochází odtamtud i samotná Jade Raymondová.

Zdroj: Google