Hlavní navigace

HyperX prodáno: HP koupilo herní značku Kingstonu za 425 milionů dolarů

24. 2. 2021

Sdílet

Zdroj: Cnews.cz

Kingston založil herní divizi a v poslední době téměř samostatnou značku HyperX v roce 2002. Generální ředitel John Tu dnes oznámil, že HyperX prodali společnosti HP za 425 milionů dolarů. Obchod se uskuteční ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Pod značkou HyperX se prodává celá řada periferií: mechanické klávesnice, myši, podložky pod myši, sluchátka, mikrofony, operační paměti nebo paměťové karty. Kingston si ponechá produkty, které i dříve vydával pod svou hlavní značkou. Tedy SSD disky či neherní paměťové moduly.

HP má svou vlastní herní značku OMEN a není tak úplně jasné, zda bude provozovat obě, nebo dojde k nějakému sloučení. Jejich zaměření je ale různé, OMENy jsou hlavně herní notebooky a stolní počítače, i když příslušenství nabízí také. OMEN přitom HP získalo akvizicí (a přejmenováním) společnosti VoodooPC v roce 2008.

MM_AI

hyperx blue red aqua HyperX vyvinulo i vlastní spínače

Podle informací The Verge si HP ponechá i softwarovou utilitu Ngenuity a nebude produkty převádět pod utilitu OMEN Control Center. Oblast gamingu stále roste a pandemie tomu ještě napomohla. Kingston tak získá slušnou sumu.

zdroj: TZ HyperX a HP

Byl pro vás článek přínosný?