Nevidím do toho příliš, ale největší roli hrají firmy jakožto velkoodběratelé hotových sestav. A nabídky od HP/Dellu, které dostáváme v práci, jedou stále Intely. Nabídek s Ryzeny je méně nebo až u dražších sestav. A lidi u nás berou Intely prostě ze zvyku. Těm, co vybírají sestavy, je energetická efektivita nebo výkon úplně jedno. Protože už 20 let na kancelářskou práci stačí prakticky cokoli. Paradoxně třeba v notebocích se nabídky s ARM procesory adaptovaly daleko rychleji než s Ryzeny. A ačkoli je to dnes už snesitelné řešení, je naprosté bájo v rámci deploye a následné podpory řešit, že si management koupil Surface tablety (proč to konzultovat s IT, že) s Qualcommem (byly levnější než s Intelem).