Hlavní navigace

Kingston zaceluje díru po prodaném HyperX, představil staronovou herní značku Fury

2. 6. 2021

Sdílet

Zdroj: Kingston
HP v únoru oznámil akvizici herní divize Kingstonu. Za 425 milionů dolarů si koupilo HyperX a obchod se reálně uskutečnil včera. Jen krátce potom Kingston oznámil svou novou herní značku – Fury.

HP sice má již třináct let svou herní značku Omen a nedávno přišel pro herní notebooky s další značkou Victus, ale i tak usoudil, že potřebuje ještě HyperX. Ta má zůstat do jisté míry samostatná (na webu se zatím změnila jen patička s copyrightem), ale jak bude HP své herní portfolio rozdělovat do budoucna zatím není jasné. Omen nejsou jen počítače, ale i příslušenství, kde se s produkty HyperX překrývá.

Jsme nadšení, že můžeme oficiálně přivítat celý tým HyperX do HP. Značka HyperX si vybudovala věrnou fanouškovskou základnu a my chceme nadále HyperX posilovat,” vysvětluje Alex Cho, prezident pro osobní systémy, HP Inc. „Tato akvizice nadále posiluje naši schopnost vytvářet výpočetní zážitky budoucnosti, expandovat do nových teritorií a odemknout nové zdroje růstu.“

Kingston prodejem „přišel“ o mechanické klávesnice, myši, podložky pod myši, sluchátka, mikrofony, herní operační paměti nebo paměťové karty. Ponechal si všal například SSD a některé produkty původně z HyperX nyní opět vzkřísí.

Aktualizováno: Kingston prodal celou výrobu u periférií, výrobu paměťových produktů si ji ponechal. Musel jim však změnit značku.

Nové produkty Kingston Fury:

Gaming desktop
Gaming desktop
Gaming laptop
Gaming laptop
Gaming PC builder
Gaming PC builder

Kingston Fury a v budoucnu možná jen Fury jen tak nová herní značka Kingstonu. A rovnou představil i první produkty, zatím paměťové moduly DDR3 a DDR4 s příslibem uvedení DDR5 na konci roku. HP akvizicí získalo například i vlastní mechanické spínače pro klávesnice.

  • Kingston FURY Renegade: Vysoká rychlost a nízké latence pro vysoký výkon. Výkonnostní špička (s/bez RGB osvětlení) typu DDR4 s frekvencí až 5333 MHz.
  • Kingston FURY Beast: Oblíbená paměť pro počítačové nadšence a hráče představuje ideální, vysoce výkonný a cenově výhodný upgrade (typ DDR3/DDR4, s/bez RGB osvětlení) s frekvencí až 3733 MHz.
  • Kingston FURY Impact: Výkonné SO-DIMM paměti s frekvencí až 3200 MHz pro notebooky, mini počítače NUC a všechny další typy menších PC (DDR3 a DDR4).

MM_AI

Název Kingston Fury odkazuje na už známou kategorii paměťových produktů Fury (založenou v roce 2014), od které přebírá štafetu. Společnost Kingston zahajuje spolupráci s několika významnými herními týmy, které postupně pod značkou Kingston FURY představí.

zdroj: HP, Kingston

Byl pro vás článek přínosný?