“ musíte spokojit s dnes už dost pomalými ne-X3D modely jako je třeba Ryzen 7 5700X.”
To je asi jako napsat, že osobní auta, co mají maximálku 160km/h už jsou dnes dost pomalá.
Pokud ale srovnáváte 5700X s nejvýkonnějším TR, pak je to samozřejmě pravda. Jenže to se pak nechytá ani ten 5800X3D ;-)
"Pomalé" ke samozřejmě jenom v nějakém procentuálním srovnání proti následníkům, ne že by to bylo k nepoužití.
V 1vláknovém výkonu udělal Zen 4 a 5 dost velký pokrok a i ty herní verze (7800X3D a 98003XD) odskočily od 5800X3D, nemluvě už o 5700X/5800X/5900X/5950X.