Velkohubost Nvidii vlastní. Uvidíme jakou to bude mít životnost.
Na tomhle kolbišti má tenhle superčip hodně konkurence a proto to asi bude další mrtvě narozené dítě (přece jenom jich tam je 8 a nikdo PC trh doteď pořádně nepotrápil).
A říkám k tomu bohužel. Mohlo by to být zajímavé řešení a x86 potřebuje popohnat když Intel má takové problémy.
..jenomze to je GB, neco co WOA sedi a jeste je to v nativu a neprekonava to AMD (x86). Takze cokoliv co bude emulovane, bude pomalejsi,
Jak je to NV, bude to drahy, takze to max koupi nekdo nejspis k vuli AI. Tomu, ze by to nejak prispelo k vetsimu (masovnejsimu) rozsireni WOA, neverim ani pul vteriny...
1. 6. 2026, 22:48 editováno autorem komentáře
Tak drahý je i řešení od AMD a cíli na ty co využijí velkou unifikovanou paměť, nebo chtějí prémiovku.
Tady předpokládám že to bude ještě dražší a pro hráče bude lepší nějaká cihlička třeba se 70Ti které začínají někde na 45k. Tady bych ten základ s 32G neviděl moc reálné pod 60k...
Původně jsem něco takového chtěl, 385Max v 14" by byl ok, ale když podobný výkon s dGPU vyjde skoro o 20k míň... Teď co mám SD tak už ntb nepoužívám vůbec, leda že by mi to koupili do práce, ale tam je šance hodně malá...
Nová éra PC, a pak se píše jenom o noteboocích. A kde máte CPU do socketu, a příslušné základní desky? Kompaktní desktop, není desktop který mohu chladit pomocí patřičně dimenzovaného vodníka. Jestli to mám mít zajímavý výkon, tak to bude mít příkon 300-600W, a když něco takového nacpete do kompaktního desktopu, tak to bude škrcené stejně jako v noteboocích. Fyziku neojebete.
Ony notebooky jsou větší část trhu (byť asi ne větší část herních PC).
Desktopový formát v podobě socketového procesoru se asi moc čekat nedá. Takže i případněé desktopové desky by měly procesor v BGA provedení připájeném k desce. Paměti teoreticky lze dát do slotů LPCAMM, ale asi také většinou budou pevně na desce.
Nvidia nejspíš má minimálně v dohledné době v merku jenom velké výrobce počítačů, takže nějaká DIY mATX/ATX deska není úplně pravděpodobná.