Hlavní navigace

Prohlížeč Seznam.cz synchronizuje otevřené stránky a překládá v pěti jazycích

17. 10. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce
Pár podzimních novinek v prohlížeči od Seznamu, který už denně průměrně použije půl milionu lidí.

Sedmdesátá řada Chromu není jedinou novinkou na poli prohlížečů. Podzimní vydání svého prohlížeče si nachystal i Seznam.cz. Interně se jedná o verzi 5.0, resp. 6.x v případě mobilních platforem. Patrně nejzásadnější inovací je synchronizace otevřených stránek. Pokud tedy brouzdáte na jednom zařízení, můžete přejít na jiné a pokračovat v činnosti podobně jako ve většině jiných prohlížečů. Ty ale obvykle nabízí synchronizaci také dalšího uživatelského obsahu. Prohlížeč Seznam.cz vám nově ještě bude synchronizovat historii pro našeptávač. Od minule si však poradí také s hesly a záložkami.

Překlady, oznámení a nový panel na mobilech

Překladač stránek podporuje pětici jazyků, přibyly španělština, francouzštinaruština. (Google zřejmě nikdy nedožene.) Od srpna prohlížeč podporuje zobrazování oznámení z webů, tentokrát však získává stejný způsob upozorňování na zprávy přicházející do schránky od Seznamu. Využívá nativních notifikací ve Windows 10, takže pokud oznámení zmeškáte, najdete jej v Centru akcí.

KL hlasovani

Prohlížeč rozšiřuje možnosti synchronizace o položky z historie a o aktuálně otevřené stránky Prohlížeč rozšiřuje možnosti synchronizace o položky z historie a o aktuálně otevřené stránky

Poněkud komické mi připadá, že ačkoli je funkce ušita na míru Desítkám, dochází k naprostému ignorování aktivních dlaždic v nabídce Start. Nový e-mail teď totiž dokonce indikuje ikona na ploše, a to červeným puntíkem! Prohlížeč ani nemusí být spuštěný. S tímto konceptem se dnes běžně vídáme na mobilech. Zatímco aktivní dlaždice prohlížeče je stále stejně statická, ikona na ploše je aspoň v malé míře dynamická. Pokud tohle nevyjadřuje neúspěch konceptu aktivních dlaždic ve Windows, pak už asi nic.

mobilní variantě prohlížeče od Seznamu si pak všimnete, že byl nový panel doplněn o tlačítko plus. Jak správně tušíte, umožní vám přidat odkaz na svůj oblíbený web (či weby). Nemusíte se tak spokojit s tím, jaké stránky vám na toto místo zařadí sama aplikace. Navíc si teď přizpůsobíte pozadí za těmito „rychlými přístupy“, k dispozici máte desítku barvených motivů vzhledu.

Ikona na ploše ve Windows 10 indikuje příchozí e-maily, uvidíte ovšem také standardní oznámení Ikona na ploše ve Windows 10 indikuje příchozí e-maily, uvidíte ovšem také standardní oznámení

Byl pro vás článek přínosný?