Hlavní navigace

WhatsApp půjde propojit s Facebookem a budeme mít pod kontrolou šifrování

25. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Není to moc dlouho, co víme, že Facebook zruší symbolický dolarový poplatek za používání WhatsApp. Nový majitel se na službě bude projevovat také v dalších ohledech. Není příliš překvapivé, že se chystá jakési propojení komunikátoru s největší online sociální sítí světa. Bylo by opravdu podivné, kdyby Facebook skoro miliardové uživatelské základny nechtěl využít.

Podle zkušeností z posledního testovacího sestavení, které odhalil Javier Santos, bude možné ve WhatsApp sdílet informace o účtu s účtem na Facebooku. O samotném spojení toho víme pramálo. V popisku v nastavení stojí, že bude spojení využito ke zlepšení (vašeho) uživatelského zážitku na Facebooku. Spolu s funkcí byly nevyhnutelně představeny nové podmínky používání.

WhatsApp testuje propojení s FacebookemWhatsApp testuje propojení s FacebookemWhatsApp testuje propojení s Facebookem
WhatsApp testuje propojení s Facebookem | Fota: +Javier Santos

S tím, že ale služba nebude placená a nebudou se objevovat reklamy přímo v ní, bude se muset hledat zdroj příjmů na pokrytí provozu jinde. Někteří proto spekulují o využití dat z WhatsApp k cílení reklam na sociální síti. Jsou to pouhé spekulace, ale mohou se dost dobře potvrdit.

Více leckoho potěší spíše možnost zapnout end-to-end šifrování. Pokud jej aktivujete, neuvidí vaše zprávy nikdo kromě vás a příjemce. Přístup je v takovém případě zamezen i provozovateli komunikační služby. WhatsApp už ale zprávy uživatelů šifruje od října 2014, nyní tak především máme možnost šifrování manuálně kontrolovat. Informace se vztahují k WhatsApp 2.12.413 pro Android.

Zdroj: +Javier Santos via Neowin