Hlavní navigace

Všechny podstránky webu na jednom místě na hlavním panelu [Windows Insider]

23. 7. 2020

Sdílet

V posledních měsících novinky v programu Windows Insider za řeč nestály, až na experiment v nabídce pro přepínání programů (Alt+Tab). Od začátku července Microsoft zkouší, jestli se zvedne produktivita, když se v nabídce objeví otevřené stránky v Edgi místo celého okna prohlížeče. Windows 10 Insider Preview build 20175 v kanále Dev pokračuje v experimentování. Pokud v prohlížeči Edge nainstalujete webovou aplikaci, takže je dostupná pod vlastním zástupcem na hlavním panelu, ukáží se vám nad tímto zástupcem náhledy na všechny otevřené podstránky daného webu (karty) bez ohledu na to, v jakém, okně se nachází. Kdybyste např. v různých oknech prohlížeče otevřeli několik článků na Cnews, zástupce nad hlavním panelem by vám je všechny nabídl na jednom místě. Microsoft vychází z logiky, že se i okna nativních aplikací standardně sdružují na jednom místě. Nové chování si opět vyzkouší jen vyvolení, kterým Microsoft funkci aktivuje. Nebude jich mnoho, navíc musí mít Edge 85.0.561.0 nebo novější. Již nainstalované weby změna chování zatím nepostihne, takže je případně přeinstalujte.

Nové ikony a falešné sledování kamery

Kdybyste chtěli resetovat aplikaci do továrního stavu, nemusíte tak činit přes Nastavení, ale příkazem ve tvaru Get-AppxPackage *aplikace* | Reset-AppxPackage. Specificky Surface Pro X se díky umělé inteligenci a speciálnímu procesoru při videochatu postará o vaše oči, aby to vypadalo, že se vždycky díváte přímo do kamery. Protože máme tendenci hledět na obrazovku, kde tváře volajících vidíme, na druhé straně to působí tak, že se dané osobě nedíváme přímo do očí.

MM_AI

Kdyby vám ale virtuální úprava očí nevyhovovala, funkci můžete vypnout. Microsoft do Windows 10 Insider Preview build 20175 ještě přidal nové ikony aplikací, konkrétně pro aplikace Výstřižek a skicaSticky Notes. Ikony ale obvykle poměrně rychle prorůstají do širších testovacích okruhů a následně do finálních verzí Windows.

Zdroj: Windows Experience Blog

Byl pro vás článek přínosný?