Do řazení karet se pouští i Chrome. Skupiny hýří barvami

V případě, že máte v prohlížeči permanentně otevřeno mnoho stránek, se vám bude hodit funkce pro seskupování webů v novém Chromu.

1

O kreativnější přístup k práci s otevřenými weby se už pár prohlížečů pokoušelo, střední proud se ale nikdy neposunul za hranici panelů vyskládaných za sebe v prostoru záhlaví okna. Maximálně přibyl výběr více stránek, s nimiž provedeme určité hromadné akce. Řazení do skupin kdysi dávno neúspěšně zkoušel Firefox, nedávno skupiny v jiné podobě integrovala Opera, která už ovšem do středního proudu nepatří.

Svůj pokus, jak zpřehlednit práci s více otevřenými stránkami tříděním do skupin, teď představil také Google. Chrome se však nepokusí před vámi některé skupiny skrývat, všechny zůstanou stále viditelné (ve stejném okně). Manuálně je můžete přesunout do vlastního okna, jedná se však o jiný přístup, než ukázala již zmíněná Opera.

Tip: Edge nabídne vertikální karty

Prostřednictvím kontextové nabídky zařadíte první kartu (panel, chcete-li) do nové skupiny a další už můžete řadit pouhým přetažením. Skupiny reprezentují barvy, které jim určíte. Právě tak od sebe karty v záhlaví okna odlišíte – jedná se o vkusné vizuální vodítko. Použít lze i popisky. Uchopením a tažením změníte umístěné celé skupiny stránek. Animace není dokonalá a uhlazená, ale funguje to dobře.

Novinku si vyzkoušíte v betě Chromu, tj. verze 83. Spěchat s instalací testovacího vydání nutně nemusíte, protože už v příštím týdnu se rozjede distribuce Chromu 83 do kanálu pro stabilní vydání. Podle Googlu testování skupin probíhá měsíce, samozřejmě ale stejně nechce nic pokazit zbrklostí, takže bude distribuce řízená a pozvolná. Je proto možné, že si skupiny hned neosaháte.

Zdroj: blog The Keyword

Do řazení karet se pouští i Chrome. Skupiny hýří barvami
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

1 komentář