Dropbox se vytasil s klientem pro Windows 10 S. Plnou synchronizaci nepodporuje, ale ukazuje Neon

Jedná se o starého známého, jen s určitými úpravami. Klasického klienta, jenž podporuje plnohodnotnou synchronizaci, však zatím nezastoupí.

0
Dropbox ukazuje část Neonu, ale plnohodnotnou synchronizaci souborů nepodporuje
Dropbox ukazuje část Neonu, ale plnohodnotnou synchronizaci souborů nepodporuje

Během dnešního dne náš někdejší oblíbený vývojář Rudy Huyn připomněl, že Dropbox vydal aplikaci pro Windows 10 S. Huyn odešel pracovat pro Dropbox koncem září 2015. Vývojář řady neoficiálních klientů pro populární služby, které tak díky němu byly zprostředkovány na dlaždicových smartphonech, byl dosazen na jednu z vedoucích pozic, odkud od té doby dohlíží na uživatelský zážitek ve Windows 10.

Troufám si tvrdit, že na aplikaci je to také vidět. Možná bych na ni ovšem neupozorňoval, kdyby nebyla zajímavé z více důvodů. Microsoft nový operační systém veřejně odhalil v úterý. Svým partnerům jej ale ukázal dříve, proto se dnes Dropbox může chlubit upravenou aplikací, ačkoli reálně dnes Windows 10 S nikdo používat nemůže. Počítače s tímto softwarem teprve dorazí.

Zajímavé je sledovat oznámení. Dropbox tvrdí, že vzhledem k tomu, že v Esku budou fungovat pouze aplikace ze Storu, rozhodl se pro potřeby počítačů upravit aplikaci, která byla dosud cílena jen na mobily a tablety. Jejím cílem je nadále zprostředkovávat obsah na zařízeních s malým úložištěm. To znamená, že ji budete používat tam, kde klasický klient a plošné synchronizace nejsou vhodné.

Mně by tak zajímalo, jestli Dropbox skrze Store zprostředkuje klasického desktopové klienta, případně zda je to vůbec možné. Nebo raději časem umožní klasickou synchronizaci v tomto novém klientu pro rodinu Windows 10? Že by klasická synchronizace byla přežitá i na pracovních počítačích, se mi nezdá.

Po stopách Neonu

Otázek zbývá dost, ale než na ně dostaneme odpověď, podívejme se ještě jednou na fotografie nové verze Dropboxu pro Windows 10. Druhým důvodem, proč stojí novinka za zmínku, je použití některých prvků z chystaného designového jazyka Neon. Jeho stopy jsou v Creators Updatu málo znatelné, více se odhalí až na podzim. Dnes je možné Neon spatřit např. v aplikaci Hudba Groove.

V Groovu můžete vidět náznak designového jazyka Neon
V Groovu můžete vidět náznak designového jazyka Neon

Dropbox jde o kousek dál a ukazuje poloprůhledný postranní panel s efektem rozmazání. Tam je Neon patrnější a jasně rozeznatelný. Abych neopomněl další důležitou vlastnost tohoto klienta, který je univerzální aplikací (UWP), dále podporuje práci ve více oknech. Nový Dropbox najdete ve Windows Storu.

Ohodnoťte tento článek!