Google zakoupené SD a HD filmy povýší na 4K. Je to zdarma, ale…

4
Star Wars: Síla se probouzí

Videotéka Play Movies patří mezi ty s největším katalogem a také dobrou českou podporou. Podle Filmtora ve službě Googlu najdeme zhruba 3700 titulů, mezi nimi jich přes 900 nabízí české titulky, 650 je s dabingem a koupit nebo zapůjčit si můžete i přes 30 českých filmů.

V Česku mají filmy rozlišení nanejvýš 1080p, ale Američané a Kanaďané si již dva roky užívají i 4K s podporou HDR. Od včerejška jim navíc Googlu veškerý nakoupený obsah v SD a HD změnil bezplatně na 4K (pokud je titul v takovém rozlišení dostupný). Už je opravdu na čase, aby Google podporu ultravysokého rozlišení spustil mimo Severní Ameriku.

TIP: Kdy se vyplatí přejít na rozlišení 4K?

Netflix, Amazon i Apple iTunes takovou kvalitu nabízejí i u nás. Ostatně YouTube také můžeme sledovat ve 4K. Počítačové monitory s tímto rozlišením koupíte již od 6000 Kč, velké televizory od 7000 Kč. Podporu 4K už zavádí první české televizní služby. Je paradoxní, že zrovna internetová jednička divákům nedopřeje nejvyšší kvalitu.

Google zakoupené SD a HD filmy povýší na 4K. Je to zdarma, ale…
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

4 KOMENTÁŘE

 1. Google filmová půjčovna pro mě bylo pořádné zklamání od začátku. Nejdříve jsem se těšil na příchod a když to přišlo, ceny za nákup filmu vysoký, přesto jsem na zkoušku koupil asi dva filmy a tím to pro mě skončilo. Jednak otřesně dementní přehrávač ve webovém prohlížeči a pak hlavně ta kvalita obrazu srovnatelná s nejhoršími DVD ripy z warezu. Tím pro mě celá videopůjčovna Google skončila.

  Dokud mi někdo za rozumný peníz neumožní film stáhnout v MKV na disk a přehrát ve vlastním přehrávači ve slušný kvalitě, tak mě žádný digitální obchod s filmy nepřesvědčí.

  • K tomu asi u komerčního obsahu nikdy nedojde. Naopak DRM je postupem času čím dál výše přísnější, BD šlo občas dříve přehrát na analogovém videovýstupu (logicky tudíž bez DHCP). Teď již je asi prakticky pro BD pravidlem lpění na HDCP 1.x. UHD BD od počátku vyžadují HDCP2.2 na všech připojených(aktivních?) LCD. Podpora pro přehrávání UHD BD v PC je navíc omezena na velmi úzkou skupinu HW (Intel 7th gen+ s SGX).

   Myslím, že dostupná kvalita například u Netflixu je asi v rámci možností dnešní infrastrutury (pro 4K HEVC 20-25Mbps), zvlášť v kontextu zrušení síťové neutrality v USA. Uvidíme jak do dostupnosti technicky kvalitního obsahu promluví časem AV1.

 2. Filmtoro se bohužel nedá věřit, mají tam stovky titulů s cz podporou, jenže ve skutečnosti žádnou českou podporu ve skutečnosti nemají. Je to fakt v hodně případech.

  Co se týče Google filmy, taky jsem byl že začátku nadšený, ale oni na to kašlou. 900 filmů s českými titulky rozhodně nemají. A ceny i přes 400 korun za nekvalitní HD verzi kolem 2 GB.

  Loni jsem koupil Apple TV a to je úplně jiná liga. I cenově max 329 korun, často slevy. A těch 4K HDR filmů! Titulky si můžete upravit jak chcete, barevně, podklad atd. Velká spokojenost.