Google bude v Česku fotit ulice. Do kterých měst Street View zamíří?

1

Snímkovací vozy Googlu se po roce opět vrátí do Česka. Místní zastoupení americké firmy oznámilo, že během jara a léta nafotí 13 největších měst. A kam se nedostanou auta, tam bude Street View připravovat jiná technika včetně batohů Trekker.

Díky Street View mohou uživatelé navštívit většinu měst v České republice, ale i všechny české památky UNESCO, řadu hradů a zámků i přírodních památek. Infrastruktura se však neustále vyvíjí, proto je třeba jeho snímky pravidelně aktualizovat. Pravidelné nové snímkování tak pomáhá, aby se uživatelé ještě lépe orientovali a snáze plánovali své cesty,“ uvádí Google.

Na webu Google Maps jsou k dispozici přesnější údaje. Snímkování bude probíhat od března do srpna, první vozy byste tak již mohli potkávat v ulicích. Pokud tedy bude počasí přát. A ve kterých městech se bude fotit? V Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Zlínu, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Labem, Karlových Varech a Jihlavě.

TIP: Google Street View vás vrátí v čase. Jak najít starší snímky?

Google se k nám pravidelně vrací, ale jeho snímkování není tak důkladné ani konzistentní. Na řadě míst najdete staré snímky z roku 2011, o kousek dál už jsou aktuální ze září 2018. Street View navíc zdaleka nejobjíždí všechny ulice, vesnicemi obvykle jen projede skrz. To je rozdíl oproti Seznamu, který fotí pravidelně každý rok, snaží se dostat na všechny silnice a teď chce dokonce pokrývat i lesní cestičky.

Google bude v Česku fotit ulice. Do kterých měst Street View zamíří?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80.63%) 32 hlasů

1 komentář