Google stále žije hlavně z reklam, prodeje zařízení a služeb tvoří jen malou část příjmů

0
Google
Google

Alphabet, mateřská společnost Googlu, zažil další rekordní čtvrtletí. Na konci roku 2017 utržil 32,3 miliardy dolarů, o 24 % více než ve čtvrtém kvartálu 2016. Nechal tak ze sebou i Microsoft, který ve stejném období utržil o 2,5 miliardy méně. Provozní zisk Alphabetu vzrostl o 15 % na 7,7 miliardy, firma kvůli americké daňové reformě skončila s čistou ztrátou 3 miliardy dolarů, když musela jednorázově odepsat přibližně 10 miliard dolarů.

Motorem koncernu zůstává Google s tržbami přes 31,9 miliardy. Ostatní části Alphabetu mají na svědomí tržby jen 400 milionů a provozní ztrátu 900 milionů. Přes 27 miliard dolarů pochází z reklam. Googlu se povedlo o 18 % navýšit počet reklamních prokliků, byť jejich průměrná cena poklesla o 6 %.

Ostatní příjmy Googlu vzrostly o 37 % na 4,7 miliardy dolarů. Do tohoto balíku řadíme prodej mobilů a jiných hardwarových produktů. Dále pak příjmy z Play Storu, tedy aplikací, her, knih, videa, hudby atd. Patří sem rovněž příjmy z prodeje Google Apps pro firmy i jednotlivce. Applu jen z prodeje softwaru a služeb přiteklo do kasy 8,5 miliardy.

Google stále žije hlavně z reklam, prodeje zařízení a služeb tvoří jen malou část příjmů
Ohodnoťte tento článek!