Google vyvíjí vlastní mobilní čipsety. Dostane je do Pixelů a Chromebooků

2
Google Pixel 4 (XL)
Google Pixel 4 (XL)
-
Zdroj: Google

Google je prý další firmou, která dá vale Qualcommu, MediaTeku a dalším zakázkovým výrobcům, a místo toho začne produkovat vlastní čipsety. Tvrdí to alespoň zdroje blízké magazínu Axios s tím, že v prvních telefonech řady Pixel by se čipy mohly objevit již příští rok. Později by zamířily i do Chromebooků.

Insideři Axiosu tvrdí, že čip má kódové označení Whitechapel, ponese osm procesorových jader od ARMu a vyroben bude 5nm procesem od Samsungu. Ten se prý podílí také na návrhu čipu. V tuto chvíli nevíme, jestli s Googlem spolupracuje korejský, či americký tým. Zrovna nedávno totiž Samsung zrušil vývoj vlastních preocesorů Exynos v americkém Austinu a Google by o jeho inženýry mohl mít zájem. Již před rokem totiž rekrutoval zaměstnance Intelu, Qualcommu, Nvidie a Broadcomu.

Samotný vyhledávací gigant není v oblasti polovodičů žádným zelenáčem, dosud se ale zabýval specializovanými čipy. Připravil několik generací AI procesorů, do Pixelů integroval zvláštní vizuální koprocesor a zapomenou nesmíme ani na jeho kvantové obvody.

Zdroj: Axios via Android Police

Google vyvíjí vlastní mobilní čipsety. Dostane je do Pixelů a Chromebooků
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE

  1. s tím koncem čipsetu Exynos to asi tak horké nebude když se na nich dělají stále nové telefony, možná jen přesunuli vývoj domů….
    Ad Google, kapacity má, ovšem dohánět konkurenci co má letité zkušenosti i patenty… A zrovna AMD vydali čipy pro chromebooky, takže další výrobce čipů bude poněkud nadbytečný.