HyperX prodáno: HP koupilo herní značku Kingstonu za 425 milionů dolarů

7
HyperX HP
HP kupuje HyperX
-
Zdroj: Cnews.cz

Kingston založil herní divizi a v poslední době téměř samostatnou značku HyperX v roce 2002. Generální ředitel John Tu dnes oznámil, že HyperX prodali společnosti HP za 425 milionů dolarů. Obchod se uskuteční ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Pod značkou HyperX se prodává celá řada periferií: mechanické klávesnice, myši, podložky pod myši, sluchátka, mikrofony, operační paměti nebo paměťové karty. Kingston si ponechá produkty, které i dříve vydával pod svou hlavní značkou. Tedy SSD disky či neherní paměťové moduly.

HP má svou vlastní herní značku OMEN a není tak úplně jasné, zda bude provozovat obě, nebo dojde k nějakému sloučení. Jejich zaměření je ale různé, OMENy jsou hlavně herní notebooky a stolní počítače, i když příslušenství nabízí také. OMEN přitom HP získalo akvizicí (a přejmenováním) společnosti VoodooPC v roce 2008.

hyperx blue red aqua
HyperX vyvinulo i vlastní spínače

Podle informací The Verge si HP ponechá i softwarovou utilitu Ngenuity a nebude produkty převádět pod utilitu OMEN Control Center. Oblast gamingu stále roste a pandemie tomu ještě napomohla. Kingston tak získá slušnou sumu.

zdroj: TZ HyperX a HP

HyperX prodáno: HP koupilo herní značku Kingstonu za 425 milionů dolarů
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Doma máme řadu periferií od HyperX – klávesnice, myši, sluchátka, proti kterým nemůžu říct nic špatného. Stejně tak mám nějaké HyperX ramky a ssd a také bez problémů. HyperX je docela zavedená a řekl bych i úspěšná značka, takže na jednu stranu se lze podivovat nad tím, proč firmu prodávat. S ohledem na aktuální situaci, kdy je hlad po všem herním a tedy i periferiích, mohla být cena za tento obchod vyšroubována nahoru a pak pro Kingston velmi výhodná.
    Akorát to HP jako nový vlastník mne trochu děsí, snad se do HyperX nebudou moc montovat. V minulosti jsem měl řadu tiskáren HP, většinou mechanicky bez problémů, ale zabíjel to sw. Pak jsem si pořídil laserovku Samsung, mám ji pátým rokem a nevím o ní, jen dokupuju toner. Spořádaně spinká v síti a probudí se vždy, když je potřeba, což u HP činilo obtíže. A divize tiskáren Samsung skončila pod HP… teď HyperX…