Internetová a satelitní televize Digi TV bude mít nového majitele

3

Podle informací Českého rozhlasu je jedna z největších tuzemských internetových televizí na prodej. Její současný majitel (od roku 2015), skupina Lama Energy Group, to ale nijak nekomentovala. Lama patří miliardáři Petru Lamichovi a do holdingu spadají i satelitní televize či virtuální mobilní operátor, ale i dodavatel plynu a elektřiny. Pod křídly Lamy původně rumunská Digi TV hodně vyrostla do kvality i do počtu zákazníků.

Součástí prodeje má být Digi CZ, tedy značka čítající internetovou televizi Digi2GO a satelitní televizi Digi TV. Pod ně ale spadají i draze nakoupená práva na exkluzivní sportovní přenosy, což pro sportovní fanoušky dělá z Digi jediného konkurenta O2 TV. Kupce získá bázi přibližně sto tisíc zákazníků. Exkluzivní sport nabízí na čtyřech vlastních kanálech.

Novým majitelem by například mohl být některý z operátorů, a protože O2 svůji televizi má a Vodafone spolupracuje (a má zálusk) na SledováníTV, zbývají nám T-Mobile (který by se rád O2 vyrovnal) či Nordic Telecom. Z velkých hráčů pak třeba PPF Petra Kellnera. Tohle jsou ovšem jen spekulace.

Internetová televize je na vzestupu, i když často omílaný důvod DVB-T2 (a nové antény) jím asi tak úplně nebude. Uživatele lákají spíše exkluzivní sporty (La Liga, Premiere League či Bundesliga) a možnost zpětného zhlédnutí bez reklam. Největší internetovou televizí zůstává O2 TV, které má přibližně třikrát více zákazníků.

Partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz.

Internetová a satelitní televize Digi TV bude mít nového majitele
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.55%) 11 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Když to tak pozoruji, tak za koncesní poplatky budem brzy platit akorát tak 24/7 jen samé reklamy na platformě DVB-T-T2. Jakýkoliv trochu lepší program bude sice online dostupný defacto kdykoliv ale za peníze. Respektive Spousta debilních registrací atd. a polatky. Jaká to byla svoboda přijít večer domu pustit bednu a běžel i slušný film.

    • Koncesionářské poplatky jsou pro Českou televizi, jejíž většina programů poběží v DVB-T2 v 1080p bez reklam. Soukromé televize v DVB-T2 jsou placeny jen z reklamy. Ale jejich rozhodnutí vysílat na DVB-T2 jen ve 480p se soukromým televizím vymstí, protože bude opravdu jen pro soap opery (doslova – tj. telenovely typu Ulice, kterým nebude nikdo věnovat pozornost, ale budou je sledovat důchodci a maminy při žehlení prádla). Pokud totiž už někdo bude za televizi platit, tak bude chtít exkluzivní program (kvalitní filmy nebo sportovní přenosy, atd.), a to bez reklam. A na to už si budou diváci spíš předplácet specializované streamovací služby, kterých se má vyrojit velké množství (Netflix, HBO Go, Filmbox Live UHD, Amazon Prime, Apple TV+, Disney +, atd.)