Tip: Kde stáhnout starý Skype 7 s tradičním prostředím a funkcemi?

Pokud vám více vyhovuje starý Skype, můžete si původního klienta stále stáhnout. Prozatím je funkční.

11
Skype
Skype

Loni Microsoft převrátil Skype vzhůru nohama. Nový Skype je barevný a postrádá řadu dřívějších funkcí včetně sdílení plochy. Chybí mu též podrobnější nastavení, takže si v něm ani tak detailně nenastavíte zvuková zařízení. Microsoft nový komunikátor nabízí formou univerzální aplikace šité na míru Windows 10. Je přítomná v každé standardní instalaci systému a pak v katalogu Microsoft Store.

Protože je dnes stále nejsilnějším desktopovým systémem Windows 7 a pár lidí používá také Windows 8.1, bylo potřeba vyvinout rovněž nového desktopového klienta. Ten tak nabízí podobné funkce a je také stejně barevný. Tento nový Skype je označen jako osmá generace aplikace. Mimochodem, instalaci tohoto klienta oficiálně nelze provést v posledních vydáních Desítek, kde jste odkazováni právě na klienta ze Storu.

Skype 7

Vedle toho je nadále k dispozici starší klient. Klasický desktopový Skype 7 nabízí sdílení plochy, tradiční uživatelské prostředí a podrobné nastavení. Pokud vám tato aplikaci vyhovuje, můžete si ji stále stáhnout. Je ale potřeba upozornit, že jednoho dne fungovat přestane. Navíc je potřeba upozornit na díru, která je nebezpečná při procesu aktualizace programu.

Microsoft žádné servisní vydání Skypu 7 od vydání osmé řady nepřipravil. Vypadalo to, že už se to nikdy nezmění, čerstvě je však k dispozici Skype 7.41. Seznam změn nebyl zveřejněn, mělo by však jít o nějaké opravy.

Protože se ale vývoj sedmé generace klienta prakticky zastavil, nemuselo by jít o až tak vysoké riziko. Informováni o něm ale být musíte, abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout. Pokud máte dobrý důvod k používání Skypu 7, můžete si ho stáhnout a nainstalovat nejen ve Windows 7. Instalace bez potíží proběhne také v nejnovějším vydání Windows 10.

Skype 7 funguje i ve Windows 10
Skype 7 funguje i ve Windows 10

Kde starého klienta stáhnout?

Otázka spíše zní, odkud si klienta stáhnout. Pokud oficiální web skype.com navštívíte z Windows 10, budete z hlavní stránky odkázání rovnou do Storu. Jinak už Microsoft ke stažení primárně nabízí „barevný“ Skype 8. Odkazu pro stažení staršího klienta se však na webu stále dobrat můžete. Nejprve klepněte na Soubory ke stažení.

Microsoft může odkazy ke stažení kdykoli odebrat.

V sekci Počítač si všimněte, že je odkaz ke stažení součástí rozbalovací nabídky. Příslušným tlačítkem otevřete nabídku a v ní klepněte na Získat klasickou verzi Skypu. Nejpřímočařejší možnost představuje přímý odkaz ke stažení plnohodnotné instalačního programu se Skypem 7, který už funguje roky: www.skype.com/go/getskype-full.

Podělím se s vámi o perličku. Zaráží mne, že aspoň při návštěvě stránky ze zařízení s Windows je odkaz ke stažení Skypu 7 nabízen jako na první pozici v sekci Soubory ke stažení | Tablet. Logiku v tom nevidím, starý Skype nebylo dotekovým obrazovkám uzpůsoben. Zato v nabídce chybí např. Skype pro iPady, což jsou bezesporu ty nejdůležitější tablety.

Tip: Kde stáhnout starý Skype 7 s tradičním prostředím a funkcemi?
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.63%) 32 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. To hodnocení aplikace ve Storu 2,3 hvězdičky z 5 je vážně vtipný. To jako Microsoft fakt žene lidi si instalovat hromadně takový nepodařený brak? Jinak já Win10 instaloval vloni na podzim a zatím mne Windows vůbec nevyzvaly k žádné aktualizaci, ani mě neinformovaly o existenci nějakého nového Skype. Stále mám poslední verzi Skype 7 a vyhledání aktualizací pouze suše zahlásí, že mám aktuální verzi.

  • „To jako Microsoft fakt žene lidi si instalovat hromadně takový nepodařený brak?“ … no samozřejmě, tos ještě nepochopil? Třeba už před třemi lety nutil lidem s funkčními operačními systemy instalovat brak, který dodnes nedal do pořádku, tak proč by to nedělal v případě Skype 😀

 2. Dotaz na pana Urbana:
  Mám nainstalovaný program Skype 7.40.0.151, který bezvadně funguje, ale samovolně se mi odinstalovává – denně! Mám OS W10 Home-1709. Program Skype jsem kdysi propojil s mým účtem M icrosoft, ale nejde to vrátit zpět. Nový Skype 8.18.0.6 nechci ani zadarmo. Zkoušel jsem ho, ale nemůže najít kameru, která se starým Skype funguje dobře a funguje i s jinými programy (na př. TeamViewer). Zkoušel jsem již všechny možné diskuze (JNP, computerworld..), ale nikde se nemohu dobrat návodu, jak kameru v novém Skype zprovoznit. V jeho nastavení to nejde, nebo to neumím. Nyní jsem si stáhl podle Vašeho návodu starý dobrý Skype 7.41.0.101, ale protože jsem dnes večer používal právě nainstalovaný Skype 7.40.0.151, který se samovolně odinstalovává, počkám se zkouškou 7.41. až se mi odinstaluje. Kdosi mi radil, abych v nastavení vypnul automatické aktualizace, ale nepomohlo to. Chci Vás poprosit, zda byste mi neporadil, jak samovolné odinstalaci starého Skype zabránit, ev. jak zprovoznit kameru v novém programu Skype 8.18.0.6. Je zajímavé, že starý dobrý Skype se nainstaluje na disk (C:/program files (x86)), kdežto nový se tam po instalaci neobjeví, pouze v seznamu programů ve START. Nový program Skype mám odinstalovaný. Ten se dá odinstalovat také pouze v seznamu programů START. Kam se ten nový tedy ukládá ? Prosím o odpověď pro laika – uživatele PC. Děkuji za klaskavou odpověď. Byl bych rád, kdybyste mi mohl poslat zprávu na můj e-mail : j.f.martinek@seznam.cz.

  • Asi te nepotesim, ale plati odpoved, kterou jsem dal nahore. Kamosovi taky na Windows 10 ten 7.40 nesel a vyresil to jen prechodem na ten Metro Skype ze Store. Ten se ovsem nedal pouzivat a tak nas ostatni, kteri jedeme na sedmickovem Skypu (Win7 – 7.40 a WinXP 7.36) nakonec presvedcil k uninstallu a nahrazeni Skypu Discordem. Pokud se to pouziva jen pro komunikaci pres internet, tak je ten Discord velmi slusnej.

   Jestli ale volas i na mobily, tak bohuzel radu pro tebe nemam, nevim, samotneho by me to zajimalo.

   • Diskord je ale bez videohovorů. Jak se tedy zprovozní web kamera programu Skype ze Store pro desktop?Jak to tak vidím, pokud budu chtít videohovor, tak asi jen přes TeamViewer. Nebo existuje nějaký jiný program s videohovory?