Microsoft právě utratil 20 miliard dolarů a koupil společnost Nuance, jež stojí za vznikem Siri

5
Microsoft kupuje Nuance
Microsoft kupuje Nuance
-
Zdroj: Microsoft

Microsoft oznámil druhou největší akvizici v historii. Za necelých 20 miliard dolarů koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá softwarem pro rozpoznáváním řeči se zaměřením na zdravotnictví a umělou inteligenci.

Před pěti lety dal Microsoft za LinkedIn 26,2 miliardy a Nuance je tak jeho druhým největším obchodem. Generální ředitel společnosti Mark Benjamin ve své funkci zůstane, jen bude nově podřízen viceprezidentovi Microsoftu pro Cloud. Microsoft to uvedl dnes na svém blogu.

Společnost Nuence vyvíjí cloudový software se zaměřením na zdravotnictví a Microsoft nedávano oznámil balíček Microsoft Cloud for Healthcare. Ve spojení vidí velké možnosti synergie. digitalizace zdravotnictví je také teprve na začátku. Služby od Nuance podle zprávy využívá ve Spojených státech nadpoloviční většina lékařů i nemocnic a její tržby meziročně rostou. Obě společnosti navíc již před dvěma lety podepsaly partnerství.

Microsoft na nákupech:

 • Nuance za 19,7 miliardy dolarů
 • LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů
 • Skype za 8,5 miliardy dolarů
 • Nokia za 7,2 miliardy dolarů
 • Github za 7,5 miliardy dolarů
 • Zenimax za 7,5 miliardy dolarů
 • Discord (zatím se jedná)

A proč Microsoft koupil právě Nuance? Koupě může mít totiž ještě jeden důvod. Nuance se svými technologiemi podílela na vzniku Siri, hlasového asistenta Applu. Konkrétně dodala engine na rozpoznávání řeči.

Microsoft právě utratil 20 miliard dolarů a koupil společnost Nuance, jež stojí za vznikem Siri
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Zdar,
  vite vubec nekdo co je to ten Nuance zac?

  Jsem o te firme slysel poprve kdyz koupili ScanSoft, odnoz americkeho Xeroxu, ktery se zabyval OCR. V anglosaskem svete byla ta firma velkym konkurentem ruske ABBYY. Pro nas to tak neplatilo, protoze rusaci meli zmaknute slovanske jazyky mnohem lepe.
  O Nuance jsem vsak nikdy predtim neslysel a i wiki se cela nese v duchu koupe Scansoftu, ale nepisou, co zac byla ta firma predtim.

  • Nuance je Scansoft. Ve skutečnosti to bylo tak, že Scansoft koupil menší firmu Nuance a převzal její jméno, protože se lépe hodilo pro firmu, pro kterou scanování už dávno není hlavním oborem. Ještě před Scansoftem se firma jmenovala Dragon a snad i Kurzweil. Celkově Nuance je slepenec původně malých firem na počítačové zpracování řeči, korporát, žádný startup.

   • Dik za vysvetleni. Chvili jsem pouzival jejich program OmniPage, ktery nakonec prodali Kofaxu. Pak jsem zjistil, ze na FineReader to nema z pohledu uzivatele, ktery prevadi do textu hlavne cestinu a nemcinu.