Surface Phone žije? Nové úniky naznačují, že Microsoft připravuje dvoudisplejové zařízení

2
Microsoft Surface Phone Andromeda
Jak by mohl vypadat Surface Phone (foto: David Breyer)

Produktový šéf Microsoftu a hlava vývojového týmu Surface Panos Panay rozčeřil vody, když na svém Twitteru ukázal obrázek dvou pantem spojených fotorámečků s poděkováním věnovaným firmě LG Display.

Fanoušci si to vyložili jako provokaci a okaté potvrzení, že Microsoft chystá kapesní Surface. Už loni na podzim firma podala patentovou přihlášku na zařízení se dvěma displeji spojenými pantem. Sám Satya Nadella řekl, že nějaká zařízení, která by definovala úplně nový trh, chystají. Lumie i mobilní Desítky jsou už mrtvé, ale bájný projekt Andromeda prý udělá Windows 10 hybridní systém určený pro všechno.

Andromeda je údajně také kódové označení nového zařízení, které se v Redmondu tajně připravuje. Magazín The Verge získal dokumenty, které potvrzují, že Microsoft chystá Surface, který propojí svět mobilů a počítačů. Nepůjde nutně o Surface Phone, zařízení vůbec nemusí umět telefonovat. Ale bude kapesní.

Více samozřejmě nevíme a jen bychom vařili z vody. Podobný formát zařízení už ale loni vyzkoušelo čínské ZTE, její Axon M rovněž spojuje dva displeje pomocí pantu. Nintendo podobný formát prodává 14 let jako herní konzole DS, 2DS a 3DS.

Kapesní Surface by mohl sloužit i jako přenosný Xbox. Designér David Breyer pravidelně zásobuje Twitter koncept, jak by nový Surface mohl vypadat. Shodou okolností v sobotu představil právě mobilní Xbox.

Surface Phone žije? Nové úniky naznačují, že Microsoft připravuje dvoudisplejové zařízení
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE